Kısmetse Olur: Kısmetmiş, olmuş...

Kısmetse Olur: Kısmetmiş, olmuş...
Lafı hiç dolandırmadan, en baştan söylemek isterim ki düzenli bir Kısmetse Olur izleyicisiyim. Hiç öyle toplumu anlamak için bu tarz programlar izleyen duyarlı insan havası yapmayacağım, aleni bir şekilde severek izliyorum. İlk sezonu daha çok sevmiştim ama ikinci sezona da karakterleri tanıdıkça ısınıyorum. Seda Hanım’a ara sıra kızsam da genelde başarılı buluyorum.

Programla ilgili tek sıkıntım yarışmacı hanım kızlarımızın kendilerine layık gördükleri ilişki şekli. Evin geneline "Erkek dediğin höt dedi mi dağlar inlemeli, erkek dediğin kadınını kıskanmalı, erkek dediğin ağır abi olmalı" bakışı hâkim. 22-23 yaşında gencecik kızların ve erkeklerin hayata bu şekilde baktığına asla inanmak istemediğim için yarışmacı ekibin cast olduğunu düşünmek suretiyle kendimi yatıştırıyorum. Bunlar hep senaryo, ellerine ne söyleyecekleri yazılıp verilmiş ondan bunları söylüyorlar ve bence bu bir reality show değil, bir TV dizisi. Bu inançla içim ferah izliyorum.

İzliyordum demem daha doğru aslında zira bu hafta ilk sezonun evlenen yarışmacıları Nur-Batuhan Cimilli çiftinin bir bebek beklediklerini öğrendikten sonra hayatımı sorgulamaya başladım. Nedense evlendiklerinde bile bunun bir şekilde yarışma konsepti dahilinde olduğuna inanmıştım ama bebek her şeyi değiştirdi. Demek bu insanlar gerçekten birbirini sevdi, bir ömrü beraber geçirmeye cesaret etti ve üstüne bir de bebek yapabilecek kadar ilişkilerine güvendi. Allah’ım yoksa her şey gerçek miydi? Yani bütün bu gencecik kızlar kendilerini kıskanacak ve mümkünse eve kapayacak bir eş istiyor, bütün erkekler ‘Ben karımı çalıştırmam ne münasebet. Ne demek yemek yapmadım, ne demek arkadaşlarımla buluştum?’ sorularıyla mı yaşıyorlardı? Televizyon programında gördükleri insanlarla evlenmeyi makul buluyor, o şeftali suyu içtikleri romantik yemeklerden etkileniyorlar mıydı? Bu insanlar bizimle kafa bulmuyorlar mıydı?

İzlediğim bir TV programında kandırılmayı, bir grup kız ve erkeğin ilişkiden anladıkları şeyin aslında dev bir kafes olmasına tercih ederdim açıkçası ama kısmet böyleymiş. Numara yaptıklarını düşündüğüm için ekipten özür, Nur ve Batuhan Cimilli çiftine bebekleriyle birlikte mutlu ve upuzun bir ömür, yarışmacı arkadaşlara hayırlı kısmetler dilerim. İyi seyirler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER