Kadın gibi kadın: Sibel Can

Kadın gibi kadın: Sibel Can
Evlilik programlarının en popüler tanımlaması olan ‘Adam gibi adam’ ne demek hiç anlayamadım ama ‘Kadın gibi kadın’ deyince aklıma Sibel Can gelir. Daha meşhuru, daha güzeli, daha zengini, daha şık giyineni, daha süslüsü vardır belki ama hepsini en ideal ölçülerde bir arada bulunduran kadın her daim Sibel Can’dır gözümde. Onu izlemek hep içimi açar, ekrandan bile burnuma doğru misler gibi parfüm kokuları gelir.

Bu sebepten O Ses Türkiye’nin 2 Ekim’de TV8’de başlayan yeni sezonunda Sibel Can’ın jüri üyesi olacağını öğrendiğimde çok sevindim. Ne Hülya Avşar’ın insanı ürküten ‘her şeyi ben bilirim’ciliği, ne Ebru Gündeş’in ‘dünyanın en kimseye eyvallahı olmayan kadınıyım’ tonlamaları var Sibel Can’da. Her şey usulcacık, zorlama yok, ittirme yok. Jürilerin yarışmacıları ikna etmek için kurdukları cümleler Sibel Can’ın günlük hali gibi. İşveyi cilveyi, nazlı nazlı konuşmayı ondan daha güzel taşıyan bir kadın görmedim hayatta.

Her bebek taklidi yapan hanım kızın kendisini vazgeçilmez sevimlilikte ve cazibede gördüğü bu karanlık günlerde Sibel Can kadınlığın kitabı gibi adeta. Her programda, her kıyafette ve her kiloda güzel olmayı ve yıllar geçse de seyircide hep aynı şeyi izliyormuş hissi doğurmamayı başarmak kolay değil, Sibel Can’ı yıllardır bunu yaparken izlediğimiz için alıştık ama ondan başka kaç kişi var? Bazı insanların sahne ışıkları altında ve payetlerle yaşamak için doğduğuna inanırım ve Sibel Can da şüphesiz onlardan biri.

Sezonlar dolusu izlediğimiz için artık her anını ezbere bildiğimiz O Ses Türkiye’ye Sibel Can’ın bu sene güzel bir renk getireceğini düşünüyorum ve yarışmacı arkadaşlara diliyorum, bence Sibel Can'ı seçin. İyi seyirler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER