On parmağında on marifet: Hazal Kaya!

On parmağında on marifet: Hazal Kaya!
Uzun bir süre boyunca her sezon ekranlarda görmeye alışık olduğumuz bir isimdi. Şimdilerde ise ekranlardan uzak kalıp kendini mutfağa adadı. Oyunculukta olduğu kadar aşçılıkta da yetenekli midir bilmiyoruz ama umuyoruz ki bir gün hayal ettiği restoranı açar ve bizler de fikir sahibi oluruz.

Doğum günü için, RaniniTV yazarlarından Dilara Pamuk ile bir içerik hazırladık. Hadi gelin onu biraz daha yakından tanıyalım!

Birçok kişinin kompleks edindiği konulara gülüp geçmeyi tercih etmiş, İtalyan Lisesi'ne girmesinin tek nedeninin ise Ricky Martin olduğunu söylüyor; İspanyolca eğitim alabileceği bir okul olmadığı için orayı seçmiş. "Son Yaz Balkanlar 1912" dizisi için Makedonca ve Almanca öğrenmiş, Aşk-ı Memnu setinde üşümeyi bile özlüyormuş. Ona göre, birinin fanı olmakta sorun yok ama fanı olunan kişi kendin olunca işlerin biraz garipleştiğini düşünüyormuş. Füzyon mutfağına ilgi duyuyormuş, aşçılık okuyor.

Daha da derine inelim...

1 Ekim 1990'da İstanbul'da doğdu. Annesi ve babası avukat ama o her zaman sanatla büyüyen bir çocuk oldu. 4.5 yaşında keman, 7 yaşında bale eğitimi aldı. İstanbul İtalyan Lisesi'nde okurken, okulun tiyatro kadrosundaydı. İlk başrol oynadığı iş olan Genco zamanında, lise ikinci sınıf öğrencisiydi. Bilgi Üniversitesi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümünde eğitim aldı. Sıla, Taşların Sırrı ve Acemi Cadı dizilerinde konuk oyuncu olarak yer alan Hazal Kaya, daha sonra Genco dizisinde başrol oynayarak, hayatlarımızda yer edindi.

Kariyerindeki en önemli çıkış, Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı, "Nihal Ziyagil" karakteriyle oldu. Ardından, Behzat Ç. 'nin kadrosunda da yer alıp, Adını Feriha Koydum dizisiyle oyunculuğunda dev bir çığır açtı. Adını Feriha Koydum'dan sonra; Son Yaz-Balkanlar, A.Ş.K ve Maral: En Güzel Hikayem gibi yapımlarda başrol oynadı. 

Dizilerin yanı sıra, çokça sinema filminde de yer aldı. Bunlar: Çalgı Çengi, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Ay Büyürken Uyuyamam, Bu Son Olsun, Mavi Dalga, İtirazım Var ve Kırık Kalpler Bankası. Birçok ödülü var ama bunların arasında en çok ilgi çeken, Lebanon Awards 2015 ödülünü kazanan ilk Türk oyuncu olması. 

2011 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy, Vahide Perçin, Ceyda Ateş, Yusuf Akgün, Deniz Uğur ve Barış Kılıç gibi isimlerle paylaştığı, Melis Civelek ve Sırma Yanık'ın yazdığı, Barış Yöş'ün yönettiği Adını Feriha Koydum dizisinden en sevdiğimiz 5 sahneyi sizler için seçtik.

Hazal Kaya'nın doğum günün can-ı gönülden kutluyor, sizi özlediğimiz sahnelerle baş başa bırakıyoruz^^


Yazı devam ediyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER