Beni Affet: Çünkü hayat, affedebildiğimizde devam eder!

Beni Affet: Çünkü hayat, affedebildiğimizde devam eder!
Ve ne kadar özel bir sevme biçimidir birinin gözyaşını öperek ona dokunabilmek…

İşte Feride’nin geçtiğimiz sezon Sedat karakterinin zorlamasıyla bürünmek zorunda kaldığı Zehra kimliğini ardında bırakıp hapishaneden evine, kızına, Güneş’e ve hayatı boyunca aşık olduğu tek adama dönüşüyle başladı Beni Affet. Cüneyt abisinin, eniştesinin ve henüz doğmamış küçük yeğeninin aynı anda ölümü, tek aşkının hapse girişini ve tüm bunları tek başına atlatmanın yükünü, kalbinin kilidini gözyaşlarıyla Feride’nin dudaklarına bıraktı… Bu diziyi güzel kılan, böylesi ince düşünülmüş detaylar bence. Tıpkı Bahar’ın Bulut’la, ya da kendisini tanıttığı diğer kimlik olan Onur’la ilk karşılaşmasında yerde yattığı ormanlık alanda yanağında yürüyen uğur böceği detayı gibi… Bu minik detay sanırım hayattaki küçük şeyleri fark eden, hayattaki küçük şeylerle mutlu olan benim gibilerin dikkatini çekmiştir.


 
Dizinin günlük dizi olması kaynaklı bir sahnenin tüm bir bölüme yayılarak verilmesine rağmen, kurgusunun akıllıca olduğunu kimse inkar edemez. Diziyi güçlendiren ve altıncı sezona ulaşmasına neden olan da bu bence… Günümüzde mantık hatalarını sıklıkla gördüğümüz pek çok dizi varken, burada üzerine düşünülen ve açık bırakılmayan bir senaryo yazılıyor. Örneğin Hasret karakterinin şalını o pek de sevmediğimiz Sedat karakterinin evinde düşürmesi, çok değil bir iki bölüm sonraya hazırladı izleyiciyi.

Diziye yeni başlayanlara için bilgi verelim. Feride ve Cüneyt birbirine aşık, kalplerinde iyilikten başka bir şey bulunmayan, sevginin aşkın ve adaletin gücüne inanan bir çift. Bahar ve geçtiğimiz sezon diziden ayrılan Kemal de öyleydiler…  Bu sezon, sanıyorum yavaş yavaş Kemal’in yerini Bahar’ın saf kalbine aşık olacak olan Onur (Ya da Bulut) alacak. Demir’se kötülükle kazanacağına, güçlü olduğuna inanmaya devam edecek. Hayatta gücün sahip olmakla geldiğine, makamla geldiğine, güçle geldiğine inanıp hayattaki en büyük aldanışı yaşayan insanlar gibi…


     
Beni en çok etkileyen Yıldız’la henüz kendi bebeği olduğunu bilmediği küçük Osman’ın buluşmasıydı. Osman, aslında Yıldız’ın öldü sandığı bebeği.  Zira son bölümde Ötüken Hürmüzlü’nün de diziden ayrılmasıyla Ferman karakterini, yani Yıldız’ın eşini de kaybetmiştik. Kalan sağlar bizimdir… Çok da değerlidir diyerek, önümüzdeki bölümlerde Hasret - Sedat ikilisinin Feride ve Cüneyt’ten intikam almak için kurdukları planın nasıl bozulacağını, Hasret’in Cüneyt’e “Senin oğlun.” diye yutturduğu Osman bebeğin Yıldız’a ne zaman kavuşacağını bekleyip göreceğiz.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER