İkinci sezona ilk bakış

İkinci sezona ilk bakış
Kavuşmak hayal oldu
Bu yaz bir çılgınlık yaptım ve oturdum birinci bölümünden itibaren Kara Sevda izledim. Türk dizilerini internetten izlemenin gerçekten de bir çılgınlık olduğu kanaatindeyim. Kara Sevda'yı her biten bölümünün, sezon finali etkisinde olduğunu düşünerek, bir sonraki bölüme geçtim hep. Merak duygumun körüklenmesi ve her karakterin altının gerçekten de sağlam olması beni etkilemişti.

"Kız oğlanı, oğlan da kızı seviyor işte." deyip, işin içinden çıkamıyorsunuz Kara Sevda'da. Hakikaten, sevmenin de bazen yetmeyebileceğini düşündürüyor; sevginin her şeye yeteceğini düşünen insana bile, bana mesela! Öyle bir yerde finale gitmişti ki Kara Sevda, "Hakikaten ne olacak şimdi?" dedirtti. İzledikten sonra da üzerinde bir müddet düşünmüştüm bunun. Açıkçası, yeni sezonun ilk bölümü beni çok fazla yanıltmadı. Hatta ben Kara Sevda'dan daha ters köşe bir bölüm beklerdim, diyebilirim.

Nihan'ın, "Ozan" feryadından ve Kemal'in üstüne yürümesinden sonra, Kemal'e karşı bir taraf alacağı belliydi. Ve pek tabii Emir'in ölmeyeceğini de biliyorduk. Bacağında bir kurşunla yaşayacak olmasının da hikaye içinde Emir'in lehine bir yere bağlanacağı kanaatindeyim. Nihan'ın çocuğunu aldırmasını ya da düşürmesini de beklemiyordum. Kemal'e söyleyeceğini de düşünmüyordum. Hatta fragmanda duyduğumuz, "Kızımız." repliği ile, Kemal ve Nihan sahnesi beni daha çok şaşırtmıştı. Ama her şey olması gerektiği klişede ilerledi. 

Kemal ve Nihan'ın aşkını seviyorum ama Emir'i de seviyorum. Hatta sık sık "Kemal'ci misin, Emir'ci misin?" sorusuna maruz kalıyor ve "EmKem'ciyim" diye espri yapıyorum. Ama açıkçası, 'kavuşamama' kısmı beni biraz baymış, bunu fark ettim. Kemal ve Asu'yu deseniz, hiç çekemiyorum. Ama Emir sahnelerinde, inanılmaz derecede eğleniyorum. Hatta bölümün nabzının, Nihan'ın Emir'in odasını basması ve akabinde yükseldiğini söyleyebilirim, kendi açımdan. Elbette, Nihan'ın bu saatten sonra Emir'e aşık olmasını falan beklemiyorum ama en azından "mış"la, çok keyif alabileceğimi hissediyorum. O yüzden iyi ki herkes Emir'in çocuğu olduğunu düşünüyor ki ortalık biraz hareketlenecek. ^^ En rahatsız olduğum şey, bayılarak izlediğim yerlerin bir adet hayalden ibaret olduğuna tanık olmaktı. Bölüm içinde yalnızca bir hayali kaldırabilirdim ama ikincisinin de tekrarlanması (Kemal'in rüyası.) içimi sıktı. Geçen sezon, Nihan'ın, "Söyleyemem." diye diretmesi, epey bir darlamıştır seyirciyi, ben arkası hemen sonra izlerken "Hadi ama." dedim; arkası haftayayı hiç kaldıramayabilirim. ^^

Fehime, her zamanki gibi replikleriyle beni hayata küstürürken, Vildan ve Zeynep sahneleri fazlasıyla güzeldi. Leyla'nın Vildan'la biraz daha fazla sahnesi olmasını isterdim, bunca zaman sonra gördüğümüz o kucaklaşma itibariyle. Ve Leyla, Önder'in arkasından hiç gözyaşı dökmedi. Geçen sezon, içinde hep bir şeyler olduğuna inanmıştım, çok hızlı geçilen sahneler oldu gibi sanki. Leyla ve Ayhan'ı da kesinlikle çok sevdim, ayıla bayıla izlerim. Kerem Alışık kesinlikle Kara Sevda kadrosuna renk katmış.

Emeklere sağlık, tüm ekibe yeni sezonda bol şans dilerim!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER