Kırgın Çiçekler: İkinci sezon gümbür gümbür geliyor

Kırgın Çiçekler: İkinci sezon gümbür gümbür geliyor
Böyle çok güzelsiniz
Bir nişan akşamı, bir tabanca sesi ve peşine çığlıklar… Koca yaz boyunca kızların görüntüsü gözümün önünden gitmedi. Ölen var mıydı? Hepsi mi ölecekti? Yaşamıyor olacaklarını düşünmek saçmalıktı. Onlar zaten hayata 1-0 yenik başlayan meleklerdi. Hayat bu kadar acımasız olmamalıydı, olamazdı. Tam neşeleri ağızlarında, gülümsemeleri havalara çıkarmıştı. Tam kötü adamlar içeriye girmişti. Daha öğretmenlerinin düğünleri olacaktı, onlar nedime. 5’i 1 yerde altın gibi parlayacaklardı…

Hastane görmek kaderdi. Çıkmaz sokaktı. Yok yok tüm yollar oraya çıkıyordu. Feride’nin eve gelmesi, sevincine çığlığın karışması… Kadersiz kızlara merhaba şeklimiz böyleydi. Koşturma, bağırış, yaşam mücadelesi. Elimizden bir şey gelmeden öylece kaldık. Hepsi kurtulmalıydı, yaşamaları gerekti.


Oyyyyy oyyy kıyamadıklarım

Mucize beklemece is loading…

Hepsini yetimhane çatısında gördüm ve şükür dedim, yüzümdeki gülümsemeyle. Sonra mı? Aşağıya baktım beraber ve tabut. Kimin içindi? Neden oradaydı? İçim ürperdi, elim ayağım buz kesti. Korkup çığlık attım. Elimi uzattım, yetişemedim çatıya. Tam o sırada aşağıya indiler ve bir kez daha rahatladım. O da ne? Birimize ait demeleriyle yine yıkıldım. (Sahiden o sahneyi izleyip içi ürpermeyen var mı? Varsa tebrik ediyorum.)

Her bir kız yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide rüyadaymış. Hepsinin birbirinden güzel düşlerine konuk olduk ve birer birer bahçeden çıkışlarına. Kör topal yaşarlar dedim. Nihayetinde Cemre kız, yeni hayatına kör olarak başladı. Ama yaşıyordu ya şükürdü buna.

Bahçede atarlı Songül’üm ve güzel sesli Meral’im kaldı. Haydiii kızlar “Siz neler başarmadınız, bu nedir ki?” dedim. Songül telin ardından dünyaya gözlerini açarken kocaman kocaman, Meral bahçede kaldı. Tabuta yöneldiğindeki durumun vahimliği bundandı.


İyileşsen de düet yapsan

Peki şimdi ne oldu?

Yeni sezon tanıtımında kızların hepsini gördüğüm için Meral ölmedi dedim. Sonra karşıma yeni fragmanda yeni kızları görüp bitti her şey dedim. Çok bilinmeyenli denklem için bir-iki hafta beklemem gerekecek galiba. Erkekler, anneler, hocalar… Bu bölüm onların amacı beklemek, korumak ve güzel şeyler düşünmekti. İlerideki bölümlerde çok maceraları var çok. Baksanıza Nazan ve ona ait olmayan çocuklar… Emine teyzeyi bekleyen sınavlar. Değişmeyen Mesude, salak Mesude. Ve hâlâ akıllanmayan Kemal. İçeride ölmeni bekliyoruz; çünkü senin gibiler özgür olmasın.
 
Kış sezonuna başladığımız haftanın ilk günü, insanların stresini dram dizisinde atmasını sağlamak zordur. Çekimleri, senaryo ters köşesi ve müzikleriyle ikinci sezona da gümbür gümbür gelen, üstelik zorlu Pazartesi gecesinin birincisi oldukları için tüm ekibi tebrik ediyorum.


Rüya olmayaydı iyiydi^^

Gelsin yeni SonGün sahneleri, EySer mücadeleleri, Cemre’nin sınavı. Bitsin Kader’in mızmızlığı, “Yapmaz Kemal’im” naraları. Veeeee Meral. Sence de öldü mü? Yoksa heyecanımıza heyecan mı katalım?

Sevgiler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER