Bir Kiralık Aşk güncesinin -şimdilik- sonu

Bir Kiralık Aşk güncesinin -şimdilik- sonu
Geçtiğimiz yaz başlayan Kiralık Aşk’ı izlemiyordum aslında, bir türlü denk gelememiştim nedense, hep yarım yamalak bölük pörçük gördüklerimden ibaretti benim için. Aylar boyu Kiralık Aşk’la ilgili yazılan yazılar, atılan capsler, kurulan kitap kulübü ve izleyenlerin özellikle Defne ve Ömer’e gösterdikleri benzerine az rastlanır ilgi diziyi izlemediğim halde o kadar hoşuma gitmeye başladı ki, diziyi benzerlerinden ayıran sırrı gittikçe daha çok merak etmeye başladım. Sonunda, bir yıllık bir gecikmeyle ben de izleyicilerin arasına karıştım Haziran’da.

Diziyi izledikçe gördüm ki dizinin en temel meselesi samimiyet. Mahallede çay içip çekirdek çitlerken çok acayip olayların içine düşen Defne’den, Ömer İplikçi gibi hayatımızda belki hiç tanışmayacağımız zenginlikte aşırı yakışıklı ve mükemmel bir adama, Neriman İplikçi isminde aşırı entrikacı ama yine de nedense sevmeyi bırakamadığımız bir kadından, Koray gibi en yakın arkadaşımız olsun diye içimizin gittiği bir moda fotoğrafçısına kadar inandırıcı olmayan tek karakter yok dizide. Samimi olmaya çalışırken ‘Bakın günlük hayattan replikler kullanıyoruz’ iddiasıyla kulaklarımızı tırmalamaktan öteye gitmeyen dizilerin aksine, Kiralık Aşk’taki her cümle çok doğal. Dillere pelesenk olma isteği kafaya kakılmadan gayet sakin kendi akışında yapıldığı için her cümle dillere pelesenk. ‘Bir karaktere elli defa aynı kelimeyi söyletelim de, ertesi gün internetlerde herkes onu yazsın’ fikrini ilk kendisi bulmuş gibi davranmadığı için ekip, bombelere geliyoruz artık, döne döne izliyoruz onları ve alev alıyor hep buralar.


Geçtikleri yer alev alan ikili

Elçin Sangu ve Barış Arduç’un şahane bir uyumu var, Defne ve Ömer bir aradayken elektrikleri dört metreden alınıyor, elbette bu da dizinin başarısındaki en büyük etkenlerden. Yine de, yan yana durduklarında gözlerimizi alamadığımız ama dizinin üçüncü bölümünde bizi can sıkıntısından patlatan öyle çiftler var ki, iş dönüp dolaşıp senaryo ve ekibe geliyor.

Yaz boyu yaptığım Kiralık Aşk yolculuğuma eşlik eden herkese çok teşekkür ediyor, bol reytingli bir ikinci sezon diliyorum. İkinci sezon onayının alındığına adeta dizi ekibinden daha çok sevinen bir izleyici kitlesi olduğu için de Kiralık Aşk’ı gözlerinden öpüyorum. İyi seyirler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER