Demet Evgar'ın Twitter hesabı hacklendi mi?

Demet Evgar'ın Twitter hesabı hacklendi mi?
Dün gece saat 22:00 civarında Demet Evgar, "önce şu videoyu izleyin sonra size dokuz maddelik bir açıklama yapacağım" diyerek tweetlemeye başladı. Videoda Evgar'ın konuk jüri olarak katıldığı YetenekSizsiniz programından derlenmiş görüntüler vardı. Daha sonra Evgar'ın hesabından olayla ilgili bazı açıklamalar yapılmaya başlandı. Açıklamalar sürerken Özen Yula yine Twitter üzerinden, "az önce konuştum Demet Evgar'ın hesabı hacklenmiş" açıklamasını yaptı. Ardından da Yekta Kopan benzer bir açıklama yaptı. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde Emre Karayel, Demet Evgar'ın hesabının hacklenmediğini duyurdu. Ancak sonradan Karayel'in de Twitter hesabının hacklendiği anlaşıldı.Demet Evgar hesabından yapılan açıklamaların üslubu sosyal medyada sempati ile karşılandı. Açıkçası tweetlerin 'şapka' kullanması ve düzgün imlası benim de dikkatimi ve ilgimi çekmedi değil. Siz önce ilgili tweetleri okuyun sonra da fikrimi söyleyeyim.

İşte o tweetler:
Açık söylemek gerekirse Demet Evgar'ın konuk jüri olduğu programı izlemedim. Sadece programın ilgili 'gerginlik' anlarından kesilmiş bir video izledim. Demet Evgar'ı beğenirim. Yetenekli, pırıltılı, işinde gücünde olan, sıradan insan halleri ile gündeme gelmek istemeyen bir duruşu olduğunu düşünürüm. Fox Tv'de yeniden yayınlanan 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk'u (Evet, adı değişti Zeyno ve Ozan ikiz bekliyor) ilk günden beri zevkle izlerim.

Bilmem kaç saat süren bir programın içinden kesilmiş iki dakikalık video ile koca bir durumu değerlendirmek mümkün mü? Bence mümkün. Videoyu izledim ve Demet Evgar'ın konuk olarak gittiği programdaki 'kibirli' duruşundan rahatsız oldum. Bunu anlamak için ilgili programın tamamını izlemeye gerek yok. "Sizi demode buldum" yorumunu dayattığı yarışmacıya "En son hangi oyunları izlediniz?" sorusu dahi Evgar'ın kibirli tavrını ortaya koymaya yeter. "Devlet Tiyatrosu oyunlarını takip etmeye çalışıyorum" diyen yarışmacıya da cevaben, "Bence alternatifleri izleyin!" demesini duymama gerek dahi kalmaz karar vermem için ama, onu da duydum.

Elbette Demet Evgar istediği hal ve tavır içinde olabilir ancak YetenekSizsiniz sezonlar boyunca aynı konsept ile devam eden, insanla birlikte at, köpek ve dahi kuş gibi bilumum zevatın yeteneklerini değerlendiren uluslararası formatta bir show programıdır.  Sanırsam Demet Hanım, Royal McPhearsonTheather'ın dönem seçmelerine davet aldığını zannetti. YetenekSizsiniz'e jüri olarak katılıp, yarışma şartları üzerinden 'san'at' ve 'ahval' eleştirmek, o koltukta suratı sirke satarak oturmak ve yarışmacıların kalbini değil sunumunu hayırlamak bir tavır mıdır, emin değilim.

Eğer öyle ise o tavır sahibi, dün geceki tweetleri de atmalıdır. Değil ise ; Demet Evgar 'sıradan' insanları 'birikimi ile dövmekten' tez zamanda vazgeçmelidir. Hayır, ben yine severim, izlerim çünkü seyirlik ya da san'at ile iştigal edenlerin örnek kişi olması bir 'duruş' sergilemesi gereğine inanmam. Tek inandığım 'samimiyettir. Ona bir şey olmasın...

Böyle işte..
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER