Hollywood Dedikoduları: Ücret eşitliğini yeniden Hollywood'un gündeminde!

Hollywood Dedikoduları: Ücret eşitliğini yeniden Hollywood'un gündeminde!
Geçtiğimiz Pazar günü Rio Olimpiyatları'nın final yapmasının ardından ortalık bir kez daha ölü sessizliğine büründü sanki. Malum dizi sezonunun açılmasına da daha var. Belki de geçen hafta bir aylık gündemi bir araya toplamaya kalkınca bünyem yadırgamıştır.

Hafta boyu ağırlıklı olarak olimpik yüzücü Ryan Lochte'nin olayı konuşulmaya devam etti. Rio'da üç takım arkadaşıyla birlikte silah eşliğinde soyulduğunu iddia etmiş ama sonunda yalan söylediği ve soygun olmadığı ortaya çıkmıştı. Speedo ve Ralph Lauren da dahil olmak üzere dört sponsor kaybetti bir haftada mesela.

Rekortmen atlet Usain Bolt'un da kız arkadaşını aldattığı ortaya çıktı. Bir de Jennifer Lopez ile sevgilisi Casper Smart'ın bir kez daha ayrılması var. Meğerse JLo kendisini bir hayır kurumu etkinliğine giderken yalnız bırakıp arkadaşlarıyla boks maçı izlemeye giden sevgilisinin bu hareketine kızıp adamı terk etmiş. Konumuza girersek:

Hafta içinde Forbes ise geçtiğimiz bir senenin en çok kazanan oyuncularını açıkladı. Durum gördüğünüz gibi:

En Çok Kazanan 10 Erkek Oyuncu
1. Dwayne Johnson – $64.5 milyon
2. Jackie Chan – $61 milyon
3. Matt Damon – $55 milyon
4. Tom Cruise – $53 milyon
5. Johnny Depp – $48 milyon
6. Ben Affleck – $43 milyon
7. Vin Diesel – $35 milyon
8. Shah Rukh Khan – $33 milyon
8. Robert Downey Jr – $33 milyon
10. Akshay Kumar – $31.5 milyon

En Çok Kazanan 10 Kadın Oyuncu
1. Jennifer Lawrence – $46 milyon
2. Melissa McCarthy – $33 milyon
3. Scarlett Johnsson – $25 milyon
4. Jennifer Aniston – $21 milyon
5. Fan Bingbing – $17 milyon
6. Charlize Theron – $16.5 milyon
7. Amy Adams – $13.5 milyon
8. Julia Roberts – $12 milyon
9. Mila Kunis – $11 milyon
10. Deepika Padukone – $10 milyon

Amerika'da oyunculuk sektörünün aşamadığı iki olaydan birisi ırkçılık diğeri de kadın/erkek eşitsizliğiolsa gerek. Geçtiğimiz Oscar zamanı olan protestolar malumunuz. Kadın ve erkeklerin arasındaki ücret uçurumuyla ilgili ise Jennifer Lawrence, Meryl Streep ve Patricia Arquette gibi bazı isimler dönem dönem açıklamalar yapmışlardı. Forbes'un son listesi de bu konuyu yine bir nevi gündeme getirdi.

Çünkü üstte de göründüğü gibi kadınlarda zirvede olan Lawrence, erkekler sıralamasında ilk 5'te yer bulamıyor. Ayrıca erkeklerde 18 aktör 20 milyon doları geçerken, kadınlarda bu sadece 4 kişi. Bakalım bundan sonrasında ne olacak?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER