True Blood ekranlara veda edeli iki sene oldu

True Blood ekranlara veda edeli iki sene oldu
HBO'nun vampir ve kan dolu dizisi True Blood yedi sezonun ardından geçtiğimiz yıl izleyiciler elveda demişti.

Alan Ball tarafından yaratılan dizi aslen Charlaine Harris'in The Southern Vampire Mysteries kitap serisine dayanıyordu. Bir dönem Twilight ile başlayan vampir modası televizyonda da bu tarz yapımların popülerleşmesine neden olmuştu. True Blood da bu dönemde yayın hayatına başladı. Ana kahraman olarak karşımıza telepatik bir garson olan Sookie Stackhouse çıkıyordu. Onun yaşadığı dünyada vampirlerin varlığı net bir şekilde ortaya çıkmış, insanlarla vampirlerin bir araya yaşaması için uygun koşullar aranıyordu. Öyle ki vampirlerin siyasi temsilcileri dahi bulunuyordu. Yakın zamanda gün yüzüne çıkan bu gerçekle birlikte bir grup insan onları sempatik bulmaya, dindar bir kesimse nefret grupları yaratmaya başlıyordu. Sookie telepatik özellikleri sebebiyle herkesin düşüncelerinden haberdar oluyor ve huzurlu bir yaşam sürmesi zorlaşıyordu. Onun için mutluluk bir vampirle birliktelik ile mümkün olabilirdi.

Sookie'nin yolu 100 küsür yaşındaki bir vampir olan Bill Compton ile kesişti. Böylece sarışın garsonumuz vampirlerin ve diğer doğa üstü canlıların dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Kısa bir süre sonra da kendisinin yarı peri olduğunu, kanının vampirlere çok çekici geldiğini keşfedecekti. O bunlarla uğraşırken çapkın ve başı beladan kurtulmayan kardeşi Jason Stackhouse, kendisine aşık patronu Sam Merlotte, en yakın arkadaşı Tara Thornton, yaşadıkları bölgenin vampir yetkilisi sayılabilecek olan Eric Northman, Tara'nın enteresan kuzeni Lafayette Reynolds, farklı bir kadın olan garson arkadaşı Arlene Fowler Bellefleur gibi karakterler de hikayeye dahil oluyordu.


Kalabalık kadrosuyla True Blood...

Yedi sezon boyunca ekrana gelen dizide başrolleri Anna Paquin, Stephen Moyer ve Alexander Skarsgård paylaşıyordu. Onlara Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Deborah Ann Woll gibii oyuncular da eşlik ediyordu.
Louisiana'da geçen yapım yayında kaldığı sürede 34 ödül kazandı. Tam 135 kategoride aday gösterildi. Cinsellik, şiddet ve kanın bolca yer aldığı bu yapım bir dönem televizyonun en aykırı işlerinden biri kabul ediliyordu. Vampirlerin popülerliğinin düşüşe geçmesiyle True Blood'ın gördüğü ilgi azalmaya başladı. Sonunda hikaye yedinci sezonla birlikte bitirildi.

Her ne kadar izleyiciler True Blood'ın finalinden memnun kalmasa da, dizinin Thank You isimli bölümü 24 Ağustos 2014'te ekrana geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER