Seviyor Sevmiyor: Yüksek reytingin sırrı işin mutfağında.

Seviyor Sevmiyor: Yüksek reytingin sırrı işin mutfağında.
Ekip başarısı^.^
Ekranlarda yaz dizisi olarak başlayıp iyi reytingler almak, Ağustos ayında montla dolaşmak gibidir. Bunu başarabilenler kendini kış sezonunun kollarına atarken, başaramayanlar ekrana havlu atıyorlar. MF Yapım’ın ATV’de başlayan dizisi Seviyor Sevmiyor ise ülkenin malum durumu karşısında uzunca bir ara ekranda seyircisiyle buluşamadı. Çarşamba akşamına damga vuran dizi, uzun aranın sonunda kendine Pazar akşamında yer buldu. Bu süre içerisinde diğer kanallarda tüm diziler “Yeni Bölüm” ibaresiyle izlenmeye devam ediyordu. Üstelik yeni bölümler yetmezmiş gibi onların tekrarları bile kaç kere dönüyordu.

Dönüş akşamı ekran başında yeni bölümü beklerken, akıllarda soru işaretleri de bulunmuyor değildi. Sonuçta o akşam oturmuş diziler, programlar varken, bir nevi ‘Ara verdiğin ilişkiye’ neden dönesin? İşte kritik nokta burasıydı. Neden dönmeyesin? Zorlu şartlar altında gelemediyse sana bomba gibi kavuşacağını bilirsin.

İşte tarih 14 Ağustos 2016 Pazar akşamını gösterdiğinde mis gibi yeni bölümü izledik. Ertesi gün gelen reyting sonuçları da “Mükemmel olmuş, izlenmiş.” cevabını verdi. Veeee tam bir hafta sonra Pazar akşamı yeni bölümü izleyip bayıldığımızda ertesi sabahın reytingleri (22 Ağustos 2016 ^^) “Yazın en yüksek reytingini alan dizi” olarak tanımlamıştı Seviyor Sevmiyor’u.

Sevsen de sevmesen de değil, işini iyi yaparsan başarı seninle olacaktır. Neden mi?

1. Gereksiz sahne çekiminden uzak.
2. Dizi mi bence film izliyoruz bebeğim. ^^
3Müzikler seni öyle bir yerlere götürüyor ki biraz orada kalayım istiyorsun.
4. Oyuncuların “Makyaj, saç vb” kaprisleri yok. (Belki de var ama bize yansıyan tek an yok.) Bu da role daha çok adapte olunduğunu gösteriyor. Mesela ben “Deniz’in saçı da şöyle kötü olmuş.” “İrem’in kaşının üstündekiler ne?” demiyorum. Oyuncuya ve sahnelere odaklı izliyorum.
5. Her hafta “Bu bölümde daha fazla neler yapabilirim?” sorusunun cevabını veren ekip var.
6. Dizi uyarlama biliyoruz; ama orijinalinden daha güzel sahneleri var. Çekimlerin kalitesinin kokusu buralara geliyor. (Tü tü tü maşallah, nazar değmez inşallah.)

Şu gerçeği unutmadım elbette. Kış sezonu yaklaşırken, Pazar akşamları başka dizilere rezerve edilmişken ve yeni diziler hunharca geliyorken durum ne olur şimdiden kestiremem. Lakin ligin bile başladığı bir gecede en yüksek reyting alan dizi olmak çok da kolay değil. Önce bize güzel sahneler çektirdikleri için tüm ekibi alkışlıyorum. Peşine de her hafta keyifle izlediğimiz için kendimizi alkışlayalım. Bağırın be süper dizi #SeviyorSevmiyor diye! ^.^ Şuraya da bir iki doz videolarımızdan ekleyeyim de okurken dinleyelim.

 

 

 

 

Keyifli günler, sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER