İrfan Değirmenci ile şimdi haberler

İrfan Değirmenci ile şimdi haberler
Yaşadığımız bölge itibariyla son dakika haberleri hayatımızın en büyük parçalarından biri. Geçen haftanın en flaş konusunun bir sonraki hafta bahsi bile geçmiyor, başka ülkelerin altı ay oyalanacağı mevzunun ömrü bizde yarım saat. Hal böyle olunca da televizyon ve gazete gibi haber alma usülleri yavaş kalıyor. Nerede olursak olalım bir gözümüz sürekli internette haber takibindeyiz. Paris’teki büyük patlamada, orada yaşayan kuzenimi aradığımda çocukcağızın henüz haberi bile yoktu mesela, ‘Sinemadayız ne olmuş ki?’ dedi. Bense hiç haber okumadan sinemada iki saat oturduğum son günü elbette hatırlamıyorum.

Haber alma şeklini televizyondan internete çevireli çok olmuş kimseler olarak bazen de sanıyoruz ki herkes böyle yapıyor, artık kimse ajans saati diyip ekran başına oturmuyor. Halbuki hiç de öyle değil. Hala çok sayıda insan haberleri televizyondan alıyor, işe giderken arabanın radyosunda duydukları ile gündemi yakalıyor. Bu sebepten haber sunan, sunmaktan da ziyade haber anlatan insanların rolü çok büyük günlük gidişatımızda. Konu ne olursa olsun anlatan kişinin süzgecinden geçiyor aslında, onun aklı, sağduyusu ve vicdanı ne kadarına izin veriyorsa biz de o kadarını dinleyebiliyoruz. Her gün aynı saatte aynı insandan dinlediğimiz neyse, bir süre sonra da ona inanıyoruz. Tüm dünyayı Twitter timeline’ımızdan ibaret sandığımız için bu gerçeği bazen unutsak da bu çok fazla insan için böyle.

Bu sebepten 15 Ağustos’ta İrfan Değirmenci’nin sezon arası sonrası Kanal D ekranlarına dönecek olmasına çok memnunum zira kendisi izleyiciyi asla yönlendirmeyen ama haber vermekten de anladığı karşısında akıp giden metni ve masaya dizilmiş gazeteleri dümdüz okuyup aklımızda tek bir soru işareti bile bırakmadan olay yerini terketmek olmayan iyi bir haberci bence. Sabah haberleri kuşağında bir çok alternatif de var ama benim en beğendiğim ve sezonlardır – aradaki kanal değişikliğine rağmen- aynı çizgide devam ettiğini gördüğüm İrfan Değirmenci ki ülkemizde bu da haberdir kanımca.  Hem ona hem hepimize güzel haberlerle dolu bir sezon dilerim.

BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 8
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 5
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 4
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 2
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 3
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 23
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 2
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER