Outcast: Patrick, dayak yeme konusunda çok başarılı!

Outcast: Patrick, dayak yeme konusunda çok başarılı!
Her sene San Diego’da düzenlenen ve özellikle çizgi roman, bilim kurgu hayranlarının akın ettiği Comic Con’da bu sene,  ‘Outcast’ dizisinin, gazetecilere özel bir daveti vardı. 3 Temmuz 2016’da yayına giren ve ‘The Walking Dead’ dizisinin yaratıcıları tarafından,  Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizinin oyuncuları ve ekibinin katıldığı davetin moderatörlüğünü, ‘Community’  dizisinden hatırlayacağınız Yvette Nicole Brown yaptı.

Dizinin başrol oyuncuları, Philip Glenister, Wrenn Schmidt, Reg E. Cathey ve Patrick Fugit’in katıldığı söyleşinin yıldızı, açık ara dizide Giles karakterine hayat veren Reg E. Cathey’di. Cathey söyleşi boyunca, kâh Donald Trump’a laflar sokuyor, kâh nedendir bilinmez, Almanca rap yapmaya başlıyor ki inanmayanlar için, bu sonuncunun snapchat kaydı var, açar gösteririm! Reg E. son derece ilginç ve eğlenceli olsa da benim gönlüm, en sevdiğim filmin kahramanı, yıllar içinde serpilip büyüyen ve (iyi ki) sektörden kopmayan Patrick Fugit’ti.  ‘Almost Famous’ filminde 15 yaşındaki gazeteci rolüyle dimağlara kazınan Fugit, ‘Outcast’ dizisinde de başarılı bir performans sergiliyor. Söyleşide genel olarak uzaklara dalıp giden oyuncunun ağzını pek bıçak açmasa da, çıkışta selfie yüzsüzlüğüyle yanına gittiğimde benimle seve seve ‘Almost Famous’tan bahsediyor, hoş beşi eksik etmiyor.

West Virginia’daki Rome isimli bir bölgede yaşanan doğa üstü olayları ve insanların şeytani güçler tarafından ele geçirilmesini anlatan dizide rahibi canlandıran İngiliz oyuncu Philip Glenister, Güneyli Baptist bir karakterin, doğal olarak kendisine çok uzak olduğunu ve onu canlandırırken çok eğlendiğini belirtiyor.
“Çekimler arasında bile karakterde kalmaya özen gösterdim ve aksanımı korudum. Bu da çocuklarım için çok kafa karıştırıcı oldu çünkü bir anda güneyli bir Amerikalı gibi konuşmaya başladım."

Dizide, çocukluğunda büyük bir travma yaşayan ve büyüdüğünde hâlâ bunu atlatmaya çalışan bir karakteri canlandıran Patrick Fugit, yapımcıların söylediğine göre, fiziksel olarak çok iyi bir durumda olduğundan, dövüş sahnelerini planlayan koreograf ile birlikte hareket ederek, dayak yediği sahnelerin neredeyse tamamını dublör kullanmadan kendi çekiyormuş. Reg E. Cathey’nin deyişiyle “Patrick, dayak yeme konusunda çok başarılı.”

Dizinin promosyonu için bir süredir seyahat halinde olan ekibin en sevdiği yerler sorulduğunda, Reg E. yine duruma el koyuyor. “En çok Rome bölgesini sevdim çünkü iç mekanlarda sigara içme izniniz var. Ne kadar medeni bir yer.” Reg E.’nin her lafa atlamasını çok seven Yvette Nicole Brown, oyuncuya kendisiyle ilgili neler anlatmak istediğini soruyor ve bir anda, izleyicilerden gelen istekle, Almanca rap seansı başlıyor. Gençliğinde bir rap grubu kuran Reg E., bu işin hiç de yolunda gitmediğini üzülerek anlatıyor. Rap yeteğine bakılırsa, büyük yazık.

Dizinin yapımcıları, “Outcast”in vuku bulduğu bölgeyi çok sahiplendiklerini ve şimdilik burada olmaktan mutluluk duyduklarını söylerken, dizinin yakında daha engin ufuklara açılabileceğinin sinyallerini veriyor.
“Dizi şu anda bu kasabaya ve burada yaşayan insanlara odaklanmış durumda ama şeytani güçler ve işlediğimiz konu son derece evrensel. Bu durumun, sadece bu kasabanın sakinlerine özel olduğunu söylememiz doğru olmaz. O nedenle, bir süre sonra bu fenomen bütün dünyayı etkileyebilir. Bunun için de Robert’ın çizgi romanda ne yapacağını beklememiz gerek.”

Seyircilerden biri, dizinin ‘Angel Heart’ filmine olan benzerliğiyle ilgili ne düşündükleri sorduğunda, ekip adına soruyu yanıtlayan moderatör  Yvette Nicole Brown, ‘Outcast’in, karanlık ‘Angel Heart’ filmine nazaran çok daha umut dolu ve renkli olduğunu belirtiyor.

Bu kısa söyleşiden sonra, şimdiden ikinci sezonu kesinleşen diziye uzun ömürler diliyor, tez zamanda şeytanları savuşturmalarını umuyoruz.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER