The Walking Dead: Negan şova hoşgeldiniz!

The Walking Dead: Negan şova hoşgeldiniz!
Dünyanın dört bir yanından çizgi roman, bilim kurgu ve animasyon severleri bir araya getiren Comic Con, bu sene de önde gelen dizi ve filmlere ev sahipliği yaptı. Bunlardan biri, yıllar içinde kendi hayran kitlesini oluşturan ve 7. şeref sezonuna hazırlanan ‘The Walking Dead’ dizisiydi. Fox’un San Diego Comic Con vesilesiyle düzenlediği özel bir davetinde, dizinin ekibi ve oyuncuları, resmi panelleri öncesinde gazetecilerle buluşarak soruları yanıtladı.

Söyleşi, ‘Community’ dizisi oyuncusu, moderatör Yvette Nicole Brown’un, lafı hiç dolandırmadan, direkt kimin öldüğünü sormasıyla başlıyor. Yanıt politik: Şu anda bu sahnede bulunan kimse ölmedi. Tam bir du bakali n’olecak vakası. Negan’ın kimi öldürdüğünü çözemesek bile, söz konusu sahnenin çekimi sırasında, o anda kamera önünde işi olmayan oyuncuların dahi bütün gün sette olduğunu öğreniyoruz. Şakayla karışık, kimin öldüğünü görmek için çekimlerin tamamına katıldıklarını söyleyen oyuncular, normalde de birbirlerini sonuna kadar desteklediklerini belirtmeden geçemiyorlar.

Yapımcılara, dizinin son bölümünü ne zaman askıda bırakmaya karar verdikleri sorulduğunda, bunu uzun süredir düşündüklerini, son dakikada verdikleri bir karar olmadığını söylüyorlar. Bütün karakterlerin dizlerinin üzerine çöktükleri anda zaten  hikayenin bir şekilde sonuna gelindiğini söyleyen yapımcılar, sezonun sonunu askıda bırakarak, bazı şeyleri seyircinin hayal gücüne bırakmak istediklerini belirtiyorlar.

Rick Grimes karakterine hayat veren Andrew Lincoln, karakterinin duygusal olarak hiç de iyi bir noktada olmadığını ve düşündüğü her şeyin, bir gecede değiştiğini söylüyor. Negan’ın diziye katılmasıyla kendi repliklerinin azaldığını ve eşinin de bundan çok mutlu olduğunu belirten Grimes, konuya son noktayı koyuyor: Negan şova hoşgeldiniz!
 
Dizide Eugene Porter’ı canlandıran Josh McDermitt’e, karaterinin son bölümde cesaretini toplayarak, kendini yem olarak ortaya koyduğu noktada, kaçan birinden, savaşçıya dönüşmesinin mümkün olup olmadığı soruluyor.
“Eugene’in tam da bu noktada tamamen değiştiğini söylemek mümkün mü bilmiyorum ama kesinlikle yeni yeni topladığı cesaretini sergilediğini söylemek mümkün. Bunu görmek de çok heyecan verici. Dünya böyle bir noktaya geldiğinde, hazırlıksız yakalanan ya da hayatta kalmak için hiçbir yeteneği olmayan insanların bulunması çok normal. Karakterimin, tehlike anında harekete geçebilecek cesareti toplaması çok güzel.”

Diziye Negan karakteriyle katılan Jeffrey Dean Morgan, hikayeye sonradan dahil olup, karakterlerden birini öldürmenin nasıl bir his olduğu sorulduğunda, “Harika bir his” diyor.

“Negan’ı  tanıtmanın biraz zor olduğunu düşünmüştüm. Ayrıca, bir aktör olarak ister istemez “ya beni sevmezlerse” diye düşünüyorsunuz. Ama bu karakteri oynarken, hayatımda hiç eğlenmediğim kadar eğlendim. Her sahnede gerçekten çok kötü bir karakter. Bu ekip de hayatımda çalıştığım en yetenekli ekip, o yüzden her şey yolunda.”
Maggie Greene karakterini canlandıran Lauren Cohan, karakterinin saçlarını kesmesinin özel bir sebebi olup olmadığı sorusuna, bu değişikliği yaparak, bir sonraki aşamaya hazırladığını ve akabinde kendini savaşın ortasında bulduğunu belirtiyor. Daryl Dixon’a can veren Norman Reedus da karakterlerin dizide bulundukları konumun, Norman’ın hatası olup olmadığı sorulduğunda, karakterinin daha önce bir takım şeyler yaparken dikkatinin dağıldığını ve bunun pişmanlığını yaşadığını söylüyor.

Dizide Aaron’ı canlandıran Ross Marquand, karakterinin bu grup için kendini çok sorumlu hissettiğini ve onların bu durumdan en güvenli şekilde kurtulduklarını görmeden rahat etmeyeceğini söylüyor. Sasha ile Abraham arasındaki ilişkiye ithafen, ikilinin birbirinde ne bulduğu sorulduğunda, Sasha Williams rolüyle ekrana gelen Sonequa Martin, iki karakterin de savaşçı olduğunu, birbirlerinin gücünü keşfettiklerini ve aşklarının, savaşta iyi bir ikili olmalarından kaynaklandığını söylüyor.

Carl Grimes karakterini canlandıran Chandler Riggs, Carl’ın son zamanlardaki halet-i ruhiyesini şöyle açıklıyor:
“Carl bence, Negan’la tanışmadan önce bile ona içerlemeye başlamıştı. Carl’ın o gruptaki insanları korumak için yapmayacağı bir şey yok. Sanırım, Negan’a karşı başkaldırmak istiyor.”

Chandler bunları söyler söylemez, seyircilerden bir “Aaaa” sesi yükseliyor ve gözler, Negan’ı canlandıran Jeffrey Dean Morgan’a dönüyor: Şu çocuğa bir tasma takın.

Yeni sezonla ilgili ser verip sır vermeyen ekip, fragmanda bir sürü ipucu olduğunu söylemekle yetiniyor.  Ne var ki, yeni sezonun ilk bölümünde, son olarak dizlerinin üzerinde gördüğümüz karakterlerin, daha gidecek çok yolları olduğunu farkedecekmişiz.  Yedi yıl önce ilk defa Comic Con’a geldiklerinde, bu kadar zaman sonra hâlâ burada olacaklarının akıllarının ucundan bile geçmediğini belirten ekip, bu kadar başarılı bir grup insanla çalışmaktan çok mutlu olduklarını söylüyor.

Katılımcılar soru sormaya başladığında, son derece spesifik sorularıyla oyuncuların bile kafasını karıştıran küçük bir kız, bir süre Jeffrey Dean Morgan’la atışmasının ardından, dayanamayarak ünlü aktöre bağırıyor: Muhtemelen en sevdiğim karakterlerden birini öldürdün! Morgan, bütün katılımcıları güldüren küçük seyircinin isyanını, “Seni seviyorum” diyerek başarılı bir şekilde bastırıyor.

Söyleşi bu yürek dağlayan serzenişle son bulurken, The Walking Dead ekibi, yoğun Comic Con programlarına devam etmek üzere salondan ayrılıyor. Dizinin yazar, yönetmen ve oyuncularına yeni sezonda başarılar dilerken, bir Comic Con’da daha görüşmek üzere onlara veda ediyoruz.
 
 
 
 
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER