Güldüy Güldüy Show: Bu çocuklar bir harika dostum

Güldüy Güldüy Show: Bu çocuklar bir harika dostum
Kaç yaşına geldiğini aynalardan ve nüfus kağıdından değil, arkadaşlarının çocuklarının okula başlamasıyla anlayan birisiyim. ‘Ben bu kızanın anası babasıyla belimde simit denize girip tükürme yarışması yapalı kaç sene oldu ki bu şimdi gelmiş bana okulda sevdiği kızı anlatıyor?’ diye düşünmeye başlayınca gözlerimde bir takım dolmalar, burnumun direğinde sızlamalar gözlüyorum. Bir de bazısı o kadar cin gibi oluyor ki insanın aklı almıyor. Annesinden, babasından ve dahi bütün sülalesinden daha mantıklı (bilmişlik değil ama kastım asla) konuşan beş yaşındaki bir çocuk görünce mutluluktan parmak uçlarım uyuşuyor resmen.

Üstüne bir de öyle de bir bölgede yaşıyoruz ki, çocuklara sadece bakmak bile hüzün veriyor insana. ‘Dert tasa gelmesin başına, kötü insanlarla karşılaşma hiç’ diye ağzımız mırıl mırıl sürekli, hepimiz her yaşta anneanneye, babaanneye döndük resmen. Çünkü çocuk önemli. Çünkü çocuk ‘Dikkat, kırılır’. Çocuklarla ilgili her konunun olduğu gibi, ekran konusu da aşırı hassas. Onları televizyonda görmek bazen şahane ama maalesef bazen de ‘RTÜK yok mu? Anası babası nasıl izin vermişler bu kepazeliğe?’ eşiğinde ve üstelik iki taraf arasındaki çizgi çok ince olabiliyor.

Bu sebepten, Güldüy Güldüy Show’u da ilk duyduğumda hafif bir irkilmiş, izleyeceklerime karşı bir miktar temkinli olmaya karar vermiştim. Ama programın ilk bölümünü görmemle beraber bütün endişem yerini şahane bir sevince bıraktı. Çocuklar öyle harika, o kadar oldukları gibi olmalarına izin verilmiş ve yaşlarına hiç uzaklaştırılmadan, üzerlerine zerrece bilmişlik veya büyümüş de küçülmüşlük atılmadan karşımızdaydılar ki, hayran olmaktan kendimi alamadım. Nasıl kodlanmışsak yaşından büyük laflar iteklenmiş, izleyiciyi ağlatmaya şartlandırılmış çocuklara, Güldüy Güldüy’dekiler bulutlardan şekil seçmek gibi ferah geldi. Onların ışıltılarından ben oturduğum yerde umutla doldum, hayat onları izlerken bayram oldu. Bu kadar güzel çocuğu bu kadar sadelik ve doğallıkla bir araya getiren ve çalıştıran ekibe, ve sunucu olarak da gördüğümüz Ezo Sunal’ın ellerine bin sağlık. İzlemeyen varsa acele koşsun izlesin, yaşama sevinci garanti. İyi seyirler.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER