Freeks and Geeks biteli tam 16 sene geçti

Freeks and Geeks biteli tam 16 sene geçti
Farklı bir gençlik dizisi olmasıyla dikkat geçen Freaks and Geeks son bölümüyle 16 yıl önce ekrana geldi.

Hala büyük ilgi gören bu yapımı Paul Feig yaratmıştı. 1999 - 2000 sezonunda NBC'de izleyici karşısına çıkmıştı. Dizinin oyuncu kadrosunda şimdinin ünlü isimleri yer alıyordu. Bunlardan en fazla dikkat çekenleri Linda Cardellini, James Franco Seth Rogen ve Jason Segel oluyor. Bahsi geçen isimler başarılı yapımlarda yer alarak ünlerine ün kattı. Ancak elbette oyuncu kadrosu onlarla sınırlı değildi. Bu ekibe John Francis Daley, Samm Levine, Martin Starr, Busy Philipps, Becky Ann Baker ve Joe Flaherty gibi isimler eşlik ediyordu.


Farklı bir bakış açısıyla lise hayatı...

Freeks and Geeks'te iki farklı öğrenci grubu konu ediliyordu. Bunlar freeks yani garipler ve geeks yani zeki ancak anti sosyal olanlardı. Burada iki kardeş farklı gruplarda yer alıyordu. Lindsay, garip davranışları olan ve asilik yapanların arasında yer alırken, kardeşi Sam tam bir anti sosyal olmasıyla dikkat çekiyordu. İkili sayesinde lisedeki farklı öğrenci gruplarında neler olduğunu, onların daha popüler olanlarla ilişkilerini, yaşadıkları zorlukları, eğlenceli veya zorlu maceralarını izliyorduk. 

Sadece 18 bölüm boyunca yayında kalan bu dizi bir nesil tarafından çok sevildi. Sadece 3 ödül ve 15 adaylık kazanan yapımın DVDleri büyük ilgi gördü. Freeks and Geeks'in televizyon macerası Discos and Dragons isimli bölümle son buldu. Ancak bu yapıma olan ilgi geçen yıllar içinde değişmedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER