Survivor: Son adalet dağıtıcılar

Survivor: Son adalet dağıtıcılar
Geçtiğimiz haftalarda Nagihan’ın yarışma sırasında geçirdiği bir sakatlığa şahit olduk Survivor’da. Tam da Atakan’la büyük kavgasının, ‘Nagihan Karadere, git bak bütün istatistiklerde birinci kardeşim’ cümlelerinin ve ‘Allah bin belamı versin’ demesinin üstüne oyunda attığı yanlış bir adımla acılar içinde yere yığıldı, attığı çığlıklar herkesin yüreğini cız ettirdi. Ya da ben öyle sanıyordum, çok yanıldığımı Twitter’a girince anladım. ‘Nagihan’a ilahi adalet’ diyenler mi istersiniz, ‘Allah belamı versin dedin bak verdi’ diye nihayet beklediği gerçekleşmişçesine kahkahalar savuranları mı? Herkesin elinde bir adalet terazisi, adeta ilahi bir makamdan duyum alıyormuşçasına ‘Yaa, öyle yaparsan böyle olur.’ diye o kadar kendilerinden emin ve öyle bir öfkeyle konuşuyorlardı ki, çok korktum.


Anlaşılan durum ciddi

Daha bu olayın üzerinden çok zaman geçmemişti ki, yeni bölüm fragmanlarında Semih Öztürk’ün Serkay’la oynadığı oyun sırasında sakatlandığını gördük. Üstelik buğulanan sol elinden ve onu gören arkadaşlarının yüz ifadesinden anladığımız kadarıyla ciddi bir durumu var. Fragmanın görülmesine denk gelen saatlerde, Survivor Panorama programının sunucusu Hakan Hatipoğlu ‘İlahi adalette zaman aşımı yoktur.’ twitini atınca ortalık yeniden karıştı. Takipçiler bu cümlenin Semih için olduğunu düşünenler ve buna ihtimal vermeyenler olarak ikiye ayrıldı. ‘Evet kesinlikle işte ilahi adalet’ diyenler yine olay mahallinde yerini aldıkları gibi, ‘Böyle derseniz size de olur ama’ diye alternatif bir yaklaşım peşinde olanlarla da tanıştık.

İnsanların başlarına gelenlerin sebeplerini çözmekte ne ara bu kadar uzman olduk, biz kendimizi tam olarak kim sanıyoruz da bir yarışma programından insan kaderi belirlemeye uzanabileceğimize inandık? Bir grup insan oyun oynuyor, biz de oturmuş bunu izliyoruz, aslında hepsi bu. Orada izlediklerimizin karton karakterler değil, etten kemikten insanlar olduğunu ne vesileyle unuttuk? Bir yarışmacıyı destekleyelim, bir başkasından nefret edelim hepsi normal de, bu ilahi adalet uzmanlığı bana çok endişe verici geliyor, ‘Hak ettiğini buldun işte’ cümlesinin bu kadar kendinden emin kullanımı her seferinde resmen kalbimi kırıyor. Tüm yarışmacılara sağlık ve izleyenlere makul seyirler dilerim.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER