İlker Ayrık'la varım diyenler!

İlker Ayrık'la varım diyenler!
Ailecek severek izliyoruz
Bütün bir yazıda anlatmak isteyeceğimi açılış cümlesinde sere serpe ortaya bırakmakta bir mahsur görmeyerek söylüyorum, İlker Ayrık’ı çok severim. Ta, Aslı ile Kerem’de Demet Evgar’ın oynadığı Aslı’nın arkadaşına vurgun Cem rolündeki gencecik bir çocuk olduğu zamanlardan beri severim. Ben Bilmem Eşim Bilir’deki sunuculuk şeklini ilk izlediğimde ‘Biliyordum yanılmadığımı’ diye düşünmem de bu yüzdendir.


Memedali Bey, yeri hep ayrı olanlardan

Yarışmacılarla kurduğu çok yakın, ama bir o kadar da tadından yenmeyen mesafeli duruşu bana, daha önce sadece Mehmet Ali Erbil’in yapabildiği şeyi yaparak, izlediğim programda kimse adına utanmam gerekmeyeceğinin garantisini veriyor. Mehmet Ali Erbil’in bütün o "aşırı sulu" görünen tavırlarının, canlı yayında yarışmacının şortunu çekmeye varacak kadar kargaşalı programlarının aksine, mahcubiyetin ne demek olduğunu hiç unutmamış biri olduğuna inanırım, bu yüzden de yarışmacılarla olan ilişkisindeki samimiyeti tam beklediğim dozdadır.
Bir takım yarışma programlarında, sunucu ödül peşinde helak olmuş yarışmacı ile arasında bir fark olmadığına bizi inandırmak için o kadar zorlanır, ‘Ben de sizden biriyim’ halini o kadar abartır ki, utançtan geçecek yer dibi ararsınız.

Hele o samimiyeti pekiştirdiğini ilk kimden duymuşlarsa koca koca insanlarla ‘Teyze, naaptın sen?’ ‘Bakın bakın amca ne diyor?’ lakaytlığında konuşmaya bir başlarlar, evde sizin yüzünüz kızarır. İşte İlker Ayrık da bunu yapmaz (bir diğer yapmayanın Mehmet Ali Erbil olduğunu anlatmak maksadıyla kullanıldı o ‘da’) . Gelen yarışmacı için o ödül önemlidir ve bunda hiç problem yoktur. Son dakikada çok acıklı bir şekilde kaçırsalar da o arabayı, yarışmacı ağlasa da, yarışmacı pek aldırmaz görünse de onun tavrı aynıdır, her zaman tam olması gerektiği gibi, bir santim bile kaymayarak tam ayarındadır.  


Adını anmışken, görmeden geçmeyelim dedim

Üstüne bir de izlemesi o kadar kolay, ekranda görmeye o kadar çabuk alıştığımız bir oyuncu ki, oynadığı Akbank reklamlarında aşırı yakışıklı olduğunu söylemeye bile gerek görmediğim Kıvanç Tatlıtuğ faktörüne rağmen reklamın asıl yıldızı olabiliyor.

Ramazan ayından itibaren Var Mısın Yok Musun’un İlker Ayrık’la Star TV’de ekrana geleceğini duyunca çok sevindim bu sebepten. Acun Ilıcalı’nın yarışmacılarla birlikte adeta ayrı bir kıta haline getirdiği bu formatı İlker Ayrık’ın nasıl yorumlayacağını merakla bekliyorum. Şimdiden iyi seyirler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER