Hollywood Dedikoduları: Cannes'ın açılışına Woody Allen tecavüz şakası damga vurdu

Hollywood Dedikoduları: Cannes'ın açılışına Woody Allen tecavüz şakası damga vurdu
Şu sıralar Amerika'daki ağırlıklı gündem, izlediğimiz bu yabancı dizilerin gelecek sezon dönüp dönmeyeceği konusu, kanallar iptal ve devam haberlerini açıklamaya başladılar. Hollywood ise kendisini Cannes'a doğru transfer etti desem yalan olmaz. Cannes Film Festivali nihayet başladı; hatta güzel de başladı.

Festivalin ilk gün gündemine damga vuran ise Woody Allen oldu. Daha doğrusu Fransız komedyen Laurent Lafitte'nin yaptığı tecaviz 'şakası'. Woody Allen, yeni filmi Cafe Society nedeniyle yanında filmin başrollerinden Blake Lively, Kristen Stewart ve Jesse Eisenberg de dahil olmak üzere kadroyla birlikte Cannes'da. Ayrıca Blake Lively bence göz  kamaştırıcıydı ama konumuz bu değil.

Fransız komedyen açılışta konuşma yaparken yönetmen ismi vermeksizin "Amerika'da tecavüzden ceza almamış olsanız da burada, Avurapa'da birçok film çekmeniz ne güzel." diye bir cümle kurdu. Lafitte isim vermemiş olsa da bu lafın gittiği yer tabii ki Roman Polanski ve festivale katılan Woody Allen oldular.

Roman Polanski, 13 yaşındaki bir kızı taciz ettiği iddiasıyla açılan davada hüküm giymiş biri ve dava nedeniyle hayatını artık Amerika dışında sürdürüyor. Woody Allen'ın evlat edindiği kızı Dylan Farrow ise yedi yaşındayken babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğuna dair bir açıklama yapmıştı. Hatta birkaç gün önce Dylan'ın kardeşi Ronan da kız kardeşine destek çıkan bazı açıklamalarda bulundu, üstüne onunla çalışmaya devam eden oyuncuları da eleştirdi. Woody Allen ise tabii ki o dönemde bu iddiaları kesin bir dille reddetmişti. Ama nihayetinde eğer doğruysa neden kabul etsin?

Bu arada aynı Woody Allen şimdilerde üvey kızı Soon-Yi Previn ile neredeyse 20 yıldır evli. 12 yıl sevgili kaldığı Mia Farrow'un önceki evliliği sırasında evlat edindiği Soon-Yi ile bir ilişkisi olduğu ortaya çıkınca Mia yönetmeni terk etmişti. (Bu arada Dylan da Mia Farrow'un evlat edindiği kızı ama Woody Allen ile birlikteyken yönetmen da yasal olarak kızı evlat edinmişti. Ronan ise Farrow'ın başka bir adamdan olma öz oğlu.)

Blake Lively ve Kristen Stewart ise sonradan şakaya dair memnuniyetsizliklerini dile getirici açıklamalarda bulundular. Hatta Lively "Konu sadece Woody değil. Hitler, homofobiklik ve tecavüz, üstünde şaka yapılası konular değil. Ama 30 saniye içinde hepsi oldu. Bu da ne böyle?" dedi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER