Colman Domingo: "Ben olsam Strand'a güvenirdim"

Colman Domingo:
Fear The Walking Dead, ikinci sezon bölümleriyle AMC kanalında ekrana gelmeye devam ediyor. Hikaye ilerledikçe zombi kıyameti daha korkutucu ve tehlikeli bir hale bürünüyor. Karakterlerin hayatta kalma maceraları da devam ediyor. AMC adına Shavonne Bell dizide Victor Strand karakterine hayat veren Colman Domingo ile konuştu. Hayranların merak ettiği sorular yanıt buldu.Strand'i bir cümlede nasıl tanımlarsın?
Gizem, derin karmaşıklıklar, güçlü ve karizma sahibi bir adam.

4. bölümde Strand'in geçmişini gördük. Onunla ilgili ne öğrendin?
Artık Victor Strand'in her zaman bir adım önde olması gerektiğini, hızla değişebileceğini biliyoruz. Abigail'ın kim olduğunu nasıl açıklayacağımız üzerine konuştuk ancak bu hayal edeceğinizden daha karmaşık bir ilişki. Bu birbirine aşık olan ve plan sahibi iki insanla alakalı değil. Bir yerden sonra bunun aşk üzerine mi yoksa fırsat üzerine mi kurulu olduğunu sorgulamaya başlıyorsunuz. Strand göründüğünden çok daha fazlasına sahip. Onu tanıdığınızı düşündükçe farklı şeyler ortaya çıkıyor.

Hangisi daha keyifliydi? Teknedeki aksiyon sahneleri mi yoksa karada olup Strand'in geçmişini öğrenmek mi?
Ben her zaman karakter çalışmasını daha ilgi çekici buluyorum. Tekneye yön vermek ve burada aksiyon sahneleri çekmek güzel. Ancak karakterin hikayesini ve ilişkilerini anlatmak daha keyifli.

Meksika'da su üzerinde çekim yapmak nasıldı?
Şahane bir ekibimiz var. Su üzerinde çekim yapınca işe dahil olan farklı faktörler de var. Ancak yanımızda bu işin olması gerektiği gibi yürümesini sağlayacak insanlar vardı. Bu yüzden heyecan vericiydi.

Kıyamette herkes suya doğru yöneliyor gibi görünüyor. Ancak eğer bu herkesin tercih ettiği bir plansa, gerçekten güvenli olabilir mi?
[Gülüyor] İyi bir fikir gibi duruyor ancak su burada daha sembolik bir anlama sahip. Onu anlamak ya da kontrol etmek mümkün değil. Bir yanda suyun derinliği ve karanlığı varken, öte yanda kıyamet ortamında insanlar var.

Strand ve Madison arasındaki dinamik hakkında ne düşünüyorsun? Ya da Strand ve Daniel?
Bence bu karakterler birbirlerinin en iyi müttefiki de düşmanı da olabilir. İnançarlıan sıkı sıkıya bağlı insanlar. Madison ve Strand'in ikisi de hayatta kalmayı başaran karakterler. Mücadele etmiş insanlar. Aynı zamanda doğru olduğuna inandıkları prensipleri var. Onlar birbirleriyle mücadele ettikçe birbirlerinde işe yarar bir şeyler buluyorlar. Neredeyse madalyonun iki yüzü gibiler.

Daniel Salazar'a gelirsek... Birbirlerini hemen analiz ettiler. Bence Daniel, Strand'in zırhının altında ne olduğunu görebiliyor. Strand de kızını korumak isteyen olgun bir adam görüyor.

Sence tekne onun olduğu için Strand gücü elinde mi tutuyor, yoksa tüm bu insanların yardımına mı ihtiyacı var?
Ne kadar güçlü olduğuna inansa da bu insanların yardımına ihtiyacı var. Nick'i yanına almak istedi, Nick beraberinde bir grup getirdi. O dışlanmış olduğuna inandığı ancak yeteneklerinden yararlanabileceği birini istemişti. Bu kalabalık teknede kuralları o koyuyor ancak taviz vermesi de gerekiyor.

Eğer teknede olsaydın Strand'a güvenir miydin?
Ben olsam ona güvenirdim çünkü söylediğinin arkasında duran birine benziyor. Şimdiye kadar herkesi evine götüreceğini, o zamana kadar da güvenli bir yolculuk vaat ettiğini söylemişti. Şimdiye kadar dediği her şey doğruydu. İnsanlar biraz hayvanlar gibi. Eğer bir gülümseme görmezsek, o kişiye gübenmiyoruz. Strand gülümselemelere değil insanların yaptıklarına değer veriyor.

Yatını ne şekilde isimlendirirdin?
Bu kolay bir soru. İsmi annemden dolayı Edith olurdu. İkimiz çok yakınız. Çalıştığım her projeyi izler ve bana yol gösterir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER