Erkan Abi buraya, eller havaya!

Erkan Abi buraya, eller havaya!
Ekranların yeni "Tatlı Serseri"si, bize aklımızla başımız arasındaki mesafe kadar yakın olan; her bölüm daha bir sevdiğimiz, ailemizin Çakal Karlos’unu; 7 Kasım’da vizyona girecek olan ve Çernobil felaketini anlatan Yağmur-Kıyamet Çiçeği filminin Şenol’unu yani Erkan Kolçak Köstendil’i daha doğrusu Erkan Abimizi yazdık, buyrun:

Erkan Abimizi tam anlamıyla Ulan İstanbul’la tanımak benim ayıbım olsun. 10 yıllı aşkın oyunculuk geçmişi olan Erkan Kolçak Köstendil, ekranda ilk kez 2009’da Sakarya Fırat dizisiyle görüldü. Er Mahmut Karakum’u canlandırdı. (Ulan İstanbul’un Mahmut takıntısının sırrını Uğraş Güneş anlatacak, söz verdi bize..)

Türkiye’de çekilmiş ilk Facebook dizisi olma özelliğine sahip Mukadderat’ı yazıp yönetti. Mukadderat’ın başrollerini Ushan Çakır ve Kaya Akkaya paylaştı. “Peki, bu diziyi neden çektiniz?” diye sorulduğunda “Tek amacımız like almaktı.”diyecek kadar da alçakgönüllü. İnternet dizisi işine devam edeceğini çoğu röportajında da özellikle belirtiyor.

Amsterdam’da Torbacının Esrarı filmini çekti. Belki de şu an Erkan Kolçak Köstendil’in Karlos’unu izliyorsak, sebebi bu filmin batmış olması. Film 'batmış' olsaa da çok başarılı bir yönetmen olacağının ilk sinyallerini verdi. Mutlaka izleyin! Ne demişler: “MukadderatErkan Abimizin oyunculuk kariyeri sadece dört bölüm süren Babalar ve Evlatlar dizisiyle devam etti. Araya bir de Kurtlar Vadisi sıkıştırmış. Bu noktada Erkan Abimizi önceden tanımıyor olmak, bir kadın olarak çok da benim suçum değil galiba. Erkan Kolçak Köstendil neredeyse kariyeri boyunca ‘erkek’ işlerinde oynayan bir oyuncu; öyle ki gençliğinde Bursaspor’un file bekçiliğini bile yapmış.

Neyse ki bu zinciri bir noktada kırmayı başardı: Merhamet. Çocuk Narin, Ergen Narin ve Yetişkin Narin’in hayatını -daha doğrusu, dramını- anlatan dizide, Ergen Narin’in ağabeyi topal Mehmet’i canlandırdı. (Buradan; çocuk Narin’in ağabeyinin adı Ziya, yetişkininki Rıza diye düşünmezsiniz değil mi? Tamam dah aaz şaka yapacağım söz..)

Dizinin baştan sona sıkı izleyicisi değildim ama Erkan Keka (kendisi böyle diyor) ve Merhamet dendiğinde aklıma Şadiye (Dilara Aksüyek)’nin intiharını görüp, koltuk değneklerini atıp, arkasından koşmaya çalışma anı gelir, kimse alınıp gücenmesin...
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER