Murat Soykan’ın elli tonu!

Murat Soykan’ın elli tonu!
Aslında ilk önce başlığı “Murat Soykan’ın iki yüzü!” diye düşünmüştüm. Ama Murat bu yani! 2 yüz ne o öyle fakir gibi. ^.^ Eğer söz konusu Murat Soykan ise rakam en az elli ve tonudur!

Artık dünya âlem Murat’ı ne kadar sevdiğimi biliyor. Tabi Murat’a Pamir Pekin değil de bir başkası hayat verseydi yine bu kadar sever miydim bilemiyorum. Söz konusu Murat Soykan ise objektif olmak oldukça zor. Muratçılık iliklerimize kadar işlemiş. Dilimiz "El Fatiha!" dese yüreğimiz hep Muratçı!

***

Neyse işte… Ben ne anlatacaktım… Hıh, tamam hatırladım: Murat Soykan!
4 Temmuz 2015, Cumartesi günü Can Tekin, Ayşegül Dinç, Elif Güvener ve tabi ki Murat Soykan ile tanıştık. Murat ile ilk nasıl karşılaştığımızı hatırlayan var mı? Şöyle bakalım:Murat’a dair öğrendiğimiz ilk şey “cool ve İtalyan görünümlü” olmasıydı, o tamam. Devam ediyoruz. İkinci özellik ise çapkın olduğuydu. Masadan masaya kız kesmeler falan. Dünya Murat’a güzeldi. (Ta ki Ayşegül ile karşılaşıncaya kadar!) Murat’ın bu güzel dünyasını zorlayan tek bir isim vardı: Elif! Elif, kalbi Murat için çarparken; Murat, Elif’in aşkını görmemekte, görse de duymamakta da, duysa da anlamamakta direniyordu. Elif, Murat’ın fotoğrafları yaktığı sahne ise hikâyenin içerisinde bir milattı. Artık Elif, Can’a; Murat ise Ayşegül’e doğru yürüyeceklerdi.

Elif’in nasıl yürüdüğünü, bu yolda neler ile karşılaştığını BURADA yazdım.  Elif de Murat da mutlu olmak istiyorlardı. Ama Murat’ı Elif’ten ayıran önemli bir özelliği vardı: Maskesinin altında sakladığı ikinci yüzü!

"Neden Murat?" Vol. 1

Başlarda Murat için bu sayfaları “Superman Murat”, “Kahraman Murat” sözleriyle dolduruyordum. Murat, o kadar iyiydi ki çoğu zaman kendimi “Lan yoksa??” derken buluyordum. Ay nasıl bulmayayım?! Murat’ın bir eli, her zaman korucu melek gibi sürekli Ayşegül’ün omzundaydı. Ayşegül ile Can’ın birbiri için “Hiçsin!” dediği sahneyi hatırlıyor musunuz? Yağmur ağlayan Ayşegül, Murat’ı aramıştı! Ayşegül’ü senaryo yazması konusunda destekleyen, ona yol gösteren, motive eden, yanında olan isim yine Murat’tı! Ayşegül parasız pulsuz kalmasın diye iş uyduran da Murat’tı! (Cınım yıağ.)

Ululardan ulu!  + "Neden Murat?" Vol. 2

Murat’ın bu kahramanlıkları gözümüzü öyle kör etmişti ki Can’a meydan okuduğu anları zihnimizin en tenha köşelerine atmıştık. Belki de AyCan aşkı içerisinde Murat’ı ciddiye almamıştık. Ne zaman ki Elif’in sahte hamileliğini duyduğu halde bunu Ayşegül’e söyleyemedi, işte o zaman Murat’ın maskesinin altındaki yüzünü görmüş olduk. Ay adam resmen Dr. Jekyll ve Mr. Hyde olmuştu. Ayşegül’ün yanında başka bir adam iken; söz konusu Can’ı alt etme ve Elif ile işbirliği ise bambaşka bir adam oluyordu. (Ama yine ona kıyamıyordum.)

En çok bu haline gülmüştüm. "Neden Murat?" Vol. 3

Murat’ı maskesinin altında sakladığı ikinci yüzü tahmin ettiğimizden daha tehlikeliydi! Bu durumu ise kesinlikle parmak izi bırakmamasına bağlıyordum. Her işini, biri ya da birileri sayesinde telefondan hallediyordu. Handan’ı (Ayşegül’ün senaryosunda Can’ı oynatmak için Handan ile anlaşması ve Ay-Can’ın bundan haberinin olmaması.), Elif’i ortaya atıyor, kendisi hooop çekiliyordu!

Telefon kullanabiliyor olması güzel.
 
Murat, kötülük yapmasını bilen bir insandı. Ama şu ana kadar belki de kötülük yapmasını gerektiren bir durumla karşılaşmadığı için, ayrıntıları gözden kaçırıyordu. Mesela sessiz ve derinden giderken vicdanını bir köşeye bırakması gerekiyordu. Madem bir plan yapılıyordu, kime ne kadar zarar verilecek hesaplayabilmeliydi. Olayların kontrolden çıkma ihtimalini düşünebilmeliydi. Ama aşk böyle bir şey sanırım. Ne kadar kötü olursan ol, sevdiğinin parmağına çöp batsa senin canın yanıyor. Murat plan yapamadıkça, olan ortaya attıklarına oluyordu!

Murat için Ayşegül çok farklıydı. Etrafındaki kızlara hiç benzemiyordu. Peki, ama onun için doğru insan Ayşegül müydü? Dilini bilmediği bir şehirde haritasız gezmek ne kadar heyecan verici ve bir o kadar korkutucuysa; Ayşegül’ün dünyasındaki Murat da o haldeydi. Belki de bunun adı takıntıydı ama yine de Murat’ı sevdik. (Sevdim.)

İlişki Durumu: Karışık’ın izlediğimiz bölümleri boyunca herkes yaptıklarının cezasını bir şekilde ödedi. Can ve Ayşegül kararsızlıklarından dolayı birbirlerinden uzak, Elif ise yapayalnız kaldı. Murat’ın ise Ayşegül’süz kalarak cezasını çektiğini düşünüyorum. Artık geçmişi geçmişte bırakmanın vakti geliyor...

Sadece ve sadece Murat Soykan’a baktığımda ise biraz tehlikeli ama damarına basılmadığında âşık bir adam gördüm.  Ya da fazla aşkın insanın yoldan çıkarmış hali de olabilir. İşte bu yüzden Murat'ın elli tonu! Herkes gibi Murat Soykan’ı da çok sevdim. Hatta Murat’ı ben çok ben sevdim. ^.^ (Murat konusunda şımarmayı hak görüyorum.) Çok mutlu olsun. Ayrıca Murat'tan dönenin kaşığı kırılsın!!!!!

***

Murat’ı bu kadar sevdiren Pamir Pekin’e de selamlar, sevgiler! <3
 
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER