Kiralık Aşk: Ah “Aşk”

Kiralık Aşk: Ah “Aşk”
Ömer ve Gallo arasında bir enerji, bir sinerji, bir "uyum" ki sormayın gitsin. İhtimaller, bahar, telaş, yenilenme, heyecan... Bu “roket team” nedense her türlü “sinir” yapıyor, fanatikliğimin sonucu olarak her halde çünkü aslında bir melaike gelmiş diziye. Hiç düşünmeden, hangi gemiyi yaktığına bile bakmadan, 200 bin lirayı yeni tanıştığı birine verecek kadar iyi yürekli bir güzellik. Açıkça söylüyorum, hiç Defne’yi tanımamış olsaydık tamamen Fikret ve Ömer üzerinden de harika bir aşk hikayesi izleyebilirdik, seyretmelere de doyamazdık.

Beni taşlamayın lütfen! Gallo, Defne’den daha sağlam bir karakter şu anda. Ömer’e de çok daha uygun. Aynı tarz okullarda okumuş, ilgi alanları birbirine çok yakın ve de Gallo gerektiğinde Ömer’in ayarlarını bozmasını da biliyor. Masasına hiç sormadan oturarak, nizami düzenli odasını çarşıya çevirerek, kişisel alanlarına sorgusuz giriyor. Kavga ederken bile bir uyumları, “böyle iletişim kuramayız yalnız biz seninle” derken bile güçlü bir iletişimleri var. Ömer gibi “zor” birini, ruhunu dinlendirecek bir karakter bir yere kadar tatmin eder, nihayetinde onu anlayıp ona her durumda itaat edecek değil, ona karşı koyacak biri lazım. Önceden Defne’nin yaptığı gibi.

Ömer de belli ki Gallo'yu bir yerlere koymaya çalışıyor kafasında. İş ortağı olarak değil ama ... Kimse gidip de iş için o şekilde hesap sormaz, bu denli üzülmez. (11 yıldır kurumsal hayattayım, tecrübeyle sabit) Daha “duygusal” birşeyler olduğu çok belli. Ama “duygusal” ın ne anlamda oldugu ileriki bölümlerde ortaya çıkacaktır. Çalışma sahnelerinde gözümüze gözümüze sokulan uyumla, tam Ömer’e göre bir eş var ortada. Eksi puan verebileceğimiz, kızacağımız, edeceğimiz bir açık bile bırakılmamış. Ayrıca taş gibi.

Ömer de saşırıyor merak ediyor ve içten içe belki etkileniyor. İşine aşık Ömer’e işinde onu tamamlayacak bir karakter çıktı ortaya. Ama Defne değil miydi “O” ilham kaynağı, yüzüne bakmadan yanında olmadan çizemediği, hatta, onu kaybedince elleri titreyen? İşte seyircinin (bir kısım diyelim) İSYAN’ı buradan çıktı efendim, ilk bölümlerde Defne vardı, onu yavaş yavaş değiştiriyor, buzdağını eritiyordu. Zorlandıkça da, “aşk”la da birleşince tabi, nihayetinde Ömer’e iyi geliyordu bu durum. Şimdiki Defne’nin ise şu an tek amacı, kendi ağzıyla söylediği gibi, Ömer’in yanında olmak, onu mutlu etmek.

Bir de üstüne hala güven sorununu bildiği halde yemekte Ömer’in sorularını geçiştiren, Ömer’in güvenini sarsan hareketler içinde. "Ama sebebi ne ki bunun" diye soruyor işte seyirci. Ben de nereye bağlayacaklarını merak ediyorum, çünkü gerçekten bir sebebi olduğuna inanıyorum. Defne, ah Defne, Neriman’ın karşısında dimdik duran Defne, hep görmek istediğimiz Defne, aynı şekilde dimdik Ömer’in karşısına geçip, “aşk” şarkıları eşliğinde bütün kalbiyle sımsıkı sarılıyor, bütün sevgisi, bütün hayalleri ile. Ömer ise öfkeden kızarmış gözleriyle ne yapacak, nasıl tepki verecek beni çok merakta bırakıyor.

Defne sonunun nereye varacağını bilmeden, “Ömer’den başka hiç birşey umrunda olmadığı” için çok daha karmaşık bir durumun içine girdi. Ah Defne. Bakalım Ömer en çok çalışmayı mı seviyor yoksa seni mi, güven mi istiyor, “aşk” mı ? Ne olursa olsun, nihayetinde , Defne’ye Ömer lazım, yoksa Defne kurur gider özlemden. Bize de Defne &Ömer lazım, yoksa biz de kuruyup gideceğiz özlemden. Sevgiyle kalın.

Silemediğim ama düz metne de bağlayamadığım notlar:

● Neriman’cım hayırlı olsun köşk senin, mutfaktaki çizik bardaklardan kurtulur gibi, Defne’den hop kurtulayım kafanı hiç anlayamadım ama sen böylesin, kabul. Mutlu “son”un olsun bu senin inşalllah!

● Nihan’cım hamilelik kaprislerini abartıyorsun ama yap canım, ben bayıldım bu hallerine. Daha çok eğleneceğiz belli, bir çok yerde kahkaha attım sayende. “Nihan ben, hamileyim” nedir ya?

● Sude’cim seni kimseler sevmedi mi küçükken, kötüsün yaa, ve evet bu kız kötü ama neler çekmiş, olaylar onu buraya getirmiş empatisini bile haketmiyorsun (çok sevdiğim başka bir dizide kötüler kötüsü bir karakter var mesela böyle, onu da yazarım belki bir gün) ve hiç değişmiyor ders almıyorusun. Bencil, kıskanç ve hırslısın. Köşk bitti, oyun bitti derken nasıl da zevk aldın. Yardım isteyen Defne’ye söylediğin o sözler, o tavır. Zalimsin.

● Önceki bölümde Koriş, Ömer’e “herşey mal mül herşey para pul, dostlukmuş sevgiymiş ara bul” diye seslendirmişti, bu bölümde . Aynı koriş , Defne’ye Ömer için “kocan” da demişti, aklımızda bulunsun. Koriş senaristin sözcüsü gibi konuşuyor bazen.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER