Kiralık Aşk: Beni büyüttün sen aşk!*

Kiralık Aşk: Beni büyüttün sen aşk!*
Bu dünya aşksız dönmez
Yanmış ateşler sönmez
Hiçbir ilaç şifa vermez 

Gönlüm aşk yolundan dönmez
Kâh güler kâh gülemez
Aşk dikeni az incitmez 

Ben yürürüm bu yolda
Açarım güllerimi
Bir kale bulurum sonunda
(Bir ışık bulurum sonunda)
Yumarım gözlerimi 

Aşk
Beni öldürdün sen aşk
Bazen güldürdün sen aşk
Beni büyüttün sen aşk
Beni var ettin sen aşk
Seninle var oldum ben aşk 

Son sahnede çalan Candan Erçetin’in seslendirdiği şarkının sözleri ile başladım yazıma. Çünkü şarkının sözleri tam da bizim dizinin özü. Aslında hiçbir şey yazmama da gerek yok! Şarkı her şeyi anlatıyor, ama biz yine de karalayalım bir şeyler.

Aşk Defne’yi büyütmüş. Bombelere gel sevgili okuyucu^^ Tam 35 bölümdür başkaları için yaşayan, başına her türlü bela da bu yüzden gelen Defne’miz, ilk defa kendini düşündü. İçimden çok istesem de hiç beklemiyordum ne yalan söyleyeyim. Peki, aşk Ömer’e ne yaptı? Ona da birazdan geleceğiz.

Önce şu Neriman’ın gömülmesini konuşalım. “Şutingen Defne” derken kendisinin şutlanmasını hıhıhıh (Koriş styla gülüş). İtiraf edin hepiniz zevkten sekiz köşe oldunuz. Hadi edin edin! Bize itiraf etmeler yakışır. Ne kadar emindi kendinden. Ne kadar mutluydu o göbecikleri atarken, ama olmadı işte. Defne eski Defne değil artık. Büyüdü bir kere… Şimdi tutabilene aşk olsun.

Yazılarımı takip edenler hatırlayacaktır. Gallo’nun Ömer’den etkilenebileceğini, ama şansının olmadığını yazmıştım. Ömer’den kimler kimler etkilendi de olmadı be Gallo’cum. Yine olmayacak. Hele Defne ile Ömer’in aşklarını öğrenince hiç olmayacak.  Çünkü başından itibaren bize öyle bir Gallo anlatıldı ki vereceği tepki de o anlatılan Gallo’ya göre olacaktır. Sonuçta boşuna geçirmediler bize o duyguları.

Gelelim Gallo’nun yaptığını öğrendiğinde Ömer’in aşırı tepkisine... Hepimizin bildiği gibi Ömer’in bir güven sorunu var. Gallo ile daha yüz yüze gelmeden hakkında pek iyi düşünmediğini biliyoruz. Ancak tanışmalarından itibaren gördüğü kadın Ömer’i şaşırtmıştı. Hatta Sinan’a “bana benziyor, aynı kafadayız” bile dedi. Biz de kendisine benzetmiştik Gallo’yu zaten, ama hiç beklemediği bir şekilde hem onu hem de Passionis’i satması çok etkiledi Ömer’i. Çünkü Ömer’in en dayanamadığı şeylerden biri olmadığın bir insan gibi görünmek. Zaten Defne’den kopamamasının en büyük nedenlerinden biri ona hep söylediği gibi “olduğu gibi" görünmesi. Defne’nin Ömer’i en çok etkileyen özelliği… Yani, Gallo’dan çok etkilendi de onun için bu kadar tepki verdi değil dert.

Her ne kadar sevgili senaristimiz toplantıdaki diyaloglarıyla bizi 18. bölümdeki Defne-Ömer sahnesine götürdüyse de aralarındaki her diyalog bize Defne ve Ömer’in konuşmalarını çağrıştırdıysa da ki bu hissiyattan bizi nasıl çıkaracağını düşünürken konuyu çok iyi bağladıklarını düşünüyorum. Aslında Ömer’in derdi samimiyet… Ha, her şeyi yanlış anladı ama henüz yanlış anladığını da bilmiyor. Bilmeyen Ömer’in vereceği tepki tam da bu maalesef. Doğru anlasa, Gallo’yu dinlese, Ömer Gallo çiftini görür müyüz peki derseniz? Cevabım hayır olacaktır. Çünkü bize 35 bölümdür anlatılan Ömer ve iki bölümdür anlatılan Gallo’da bu değil. Bütün bunların da boşuna anlatılmadığını düşünüyorum. Aynı şekilde Defne ve Gallo’nun da boşuna böyle can ciğer kuzu sarması olmadığına inanıyorum. Gallo’nun bu diziye dahil olmasının bir amacı var ve o amacı gerçekleştirip gidecek.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER