Güneşin Kızları: Bir derdim var!

Güneşin Kızları: Bir derdim var!
Öncelikle belirteyim, ağır derecede isyan ve eleştiri içerir. Amacım kimseyi kötülemek değil, derdimi(zi) anlatmak. Öyleyse kemerlerini bağlayın, başlıyoruz!

AlSel fandomu duymuşsunuzdur ya da diğer adıyla uzay fandom. Kuruluşu çok farklı, şöyle anlatayım; üyesi olan herkesin GK hikayesi farklı başlamıştır. Kimisi yolculukta, kimisi tesadüfen, kimisi sevdiği bir oyuncudan dolayı dahil olmuştur ama hepimizi birleştiren bir nokta var: bir çift koca göz ile bir çift mavi göz! Onların aşkı, güzelliği, sevmeyi ve sevilmeyi birbirinden öğrenmesi.. O kadar özeller ki benim (bizim) için.. İkisi de yaralı, ikisi de eksik, ikisi de aynı. Biz bu çifte vurulduk; birbirlerinde tamamlanmalarına, birbirlerini yaralamalarına ve yine dermanı da birbirlerinde bulmalarına. Ta ki 20. Bölüme kadar. Ne oldu biliyor musunuz?

Bir anda tüm dengeler alt üst oldu, bu güzel hikayede ki esas oğlanımız akla mantığa uymayan hareketler yapmaya başladı. Önce kimse anlamadı ne olduğunu çünkü bu Ali farklı bir Ali’ydi. Bir hafta boyunca tartışıldı "Ali mi haklı Selin mi" diye –çoğumuz Selin’e hak verdik-, ama 21’de tamamen şok olduk. Bizim Ali’miz, uzaydaki mavi gözlü çocuk, inanamadığımız ve hiçbir mantığa uymayan hareketler sergiledi.. Hiçbir şeyi olmayan iki günlük bir kızla resmen flörtleşti. Bölüm sonu Twitter’ı hatırlıyorum, sinir krizindeydik! Bu bölümleri tek tek yorumlamak var aslında ama konumuza dönelim biz, nerede kalmıştık? Heh! Acımadan harcama operasyonuna tabi tutulan AlSel!

20-24'üncü bölümler arasını unutamıyorum.. Hayatımda –izlemek zorunda aldığım- en fena karaktere denk geldim. Bir karakter bu kadar vasıfsız olur mu? Üstelik o vasıfsız karakter bizim uzay çiftimizin arasını bozacak derecede etkili olur mu? Oluyor efendim, bal gibi oluyor! Nerede 19’a kadar yazdığın AlSel? Küsken bile dertleşen, dermanı birbirinde bulan AlSel?! Asıl bomba 24. Bölüm. İçimizdeki AlSel'i ne zaman öldürdüler diye sorsalar çekinmeden 24 derim. Olayı şöyle aktarayım; Twitter’dan bir spoiler geldi ‘kızların doğum gününde abarıyoruz’ diye ve biz o zaman 21’i izleyecektik yanılmıyorsam, neyse heyecanlandık coştuk haftalarca bu bölümü bekledik.

Sonra malum bölümden önce uzay küresi fotoğrafları düştü Twitter’a. Tabii biz yine efsane hayaller kuruyoruz Ali Selin’e sürpriz yapar doğum günü hediyesi olarak oraya çağırır gibi gibi.. Sonra bir tüyo daha geldi "Ali şarkıyı Elif hanımefendiye söyleyecek. Selin’den de özür isteyecek" diye. Şaşırdık bazılarımız gelen tüyoya inandı, bazılarımız umudunu korudu. Sonra kızların doğum gününü kutladığı fragman geldi, Ali Selin’e ‘keşke’ şarkısını söylüyor. Biz yine epeyce bir heveslendik. Haftalardır bekliyorduk ve Alimiz geri dönüyordu! İşte bizim Ali'miz bu, Yapmaz Ali, Selin'e kıymaz..

Bu arada haftalardır doğru düzgün AlSel sahnesi izlememişiz büyük bir açlık ve hevesle doğum gününü bekliyoruz; barışacaklar, sevgili olacaklar diye. Neyseee bölüm geldi izliyoruz ama ne bölüm.. Yüzyılın dramını yaşadık o bölümde. Bir çift bu kadar güzel harcanır, bu kadar adım adım batırılır.. Matematikçi adayı olarak söylüyorum bunu sen haftalarca uğraşıp, üzerine kafa yorup oluşturduğun, bu kadar yükselttiğin bir karakteri 5 bölümde yerin dibine gömüyorsan orada problem var demektir. O denklemler birbiriyle uyuşmuyor, onun çözüm kümesi yok! O kadar kızgındım ki, ilk defa –özür dileyerek söylüyorum- ağzımdan çıkan kelimelerin hesabını yapmadım, sinirden sabaha kadar uyuyamadım.. Çünkü ilk defa kendimi  kadar kötü hissettim, seyirciye verdikleri önemin(!) farkına vardım, dank! diye işler ya aynen öyle.

İşte bizim içimizdeki Ali’yi Alsel’i o bölüm öldürdüler. O bölümden beri kendi karakterlerimize zerre kadar bile güvenmiyoruz. Her an her şeyi yapabilir gözüyle bakıyoruz müthiş dengeli karakterlerimize. Evet, bu hale getirdiler bizi.. Her neyse bu yaşanılanların ufak bir kısmıydı, şimdi esas kısma geliyorum. Bu kadar acımasızca harcanan bu çift için biz hala buradayız, pes etmedik çünkü o uyum o kadar güzel ki insan izlemezse kendine haksızlık edecekmiş gibi geliyor, mahrum kalmak istemiyorsunuz. Bize "dizi bitecek" dediler toplanıp kanalı aradık tt’ler yaptık dünya gündeminde saatlerce kaldık. Sevdiğimiz oyuncuların aday olduğu ödüllerde -hak ettiklerine inandığım için- birinci olmalaro ve o ödülleri almaları için sabahlara kadar oy verdik. Hep bir şeylerin düzelmesi için çabaladık, üslup biraz setti ama onunda nedeni var.

Bu fandom 22. Bölüme kadar bölüm beğenmeme üzerine TT çalışması yapmadı -sesimizi duyurabileceğimiz en makul ortam Twitter- ama o bölümde elimize geçen bir fotoğrafta AlSel ve SavNaz dörtlüsü Elif’in evindeydi ve Ali Elif’e etkilenmiş gibi bakıyordu. Bu 21. Bölüm gibi bir kabustan sonra katlanabileceğimiz en son olaydı, tepkimizi göstermek için TT çalışması yaptık ve sanırım bedelini hala ödüyoruz. Teşekkürler! Bu kadar emeğinin karşılığını alamayan insanların sert olması kadar doğal bir şey yok. Biz bu kadar didinirken en basitinden söylüyorum sürekli kesilen, kısaltılan sahnelere maruz kalıyoruz. Diziyi izleme amacımız AlSel ama ortada sahne yok? Adama sorarlar bu işte bir terslik var diye. Bunca olan şeye rağmen hala buradayız ya helal olsun bize..

Bizim tek istediğimiz çiftimize, onları karşılayacak sahneler yazılması(ydı). Hepsini geçtim keşke sahnelerimiz bize yazılsa, o daha beter bir dram. Bu arada! Unuttum ben geçen hafta bizim düğünümüz vardı.. Eh ne yapalım olmuşla ölmüşe çare yok derler hayır olsun.. Son olarak biz ne zaman dipteyiz dediysek daha beterlerini gördük, dizimizin sınırı yok arkadaşlar bakalım daha ne güzellikler izleyeceğiz.. Sağlıcakla kalın.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER