Güneşin Kızları: Acıyı sevmek olur mu?

Güneşin Kızları: Acıyı sevmek olur mu?
Her bölüm  sıkılacağımız sahnelerin varlığını ve çokluğunu bilerek bıkmadan usanmadan otururuz  renkli kutunun başına. Renkli kutuda, hep renkli şeyler izlemek değil gayemiz. Siyah beyazı, farklı olanı arayan tipleriz biz. Siyah-beyaz olan ama buna rağmen ışıl ışıl parlayan bir aşkın uzaylı izleyicileriyiz. Tertemiz, pırıl pırıl kuşe kağıdına basılmış bir kitap değilde; sokaklarına sevdalandığım Kadıköy’ün en eski sahaflarında tozlanmış kitap; Nişantaşı, Taksim değil de hep Kadıköy, Balatız. Biz Uzay Fandomuz.

“Kalp alışır acı çekmelere.”

Evet alıştık öyle güzel acı çekti ki Ali onu izlerken yaralarına sarılmak isteyen sadece Selin değildi. Acı çekerkenki hoyratlığını, mavilerinin siyaha dönüşünü, gözyaşlarının göktaşı oluşunu izledik. Acıyı sevmeyi öğretti bize bu aşk bu dizi. Her bölüm mutlaka üzülecek bir şey bulur, olmasa bile diğer bölümü düşünerek acı çekeriz. Ali ve Selin’in sevgili olmalarına rağmen hala yaşayamadığı tüm sahneleri hayal eder üstüne birer bardak soğuk su içeriz. İzlemek istemediğiz onca sahneye sırf sonunda o büyülü aşkı göreceğimiz için katlanır ve farklı olanı isteriz. Fakat her şeye rağmen acı çekecek bir şey buluruz. Acılar da sevdaya dahil ne de olsa değil mi ?

Bitme ihtimalini bile düşününce kaburgamın altında kocaman bir yük oluşuyor. “Ölüsü bile…” ifadesini çok kullanmaya başladık. Evet, ölüsü bile bu kadar güzel bu kadar tutkulu iken bitme ihtimali bir o kadar acı verici ve can alıcı. Ben Tolga Sarıtaş ve Hande Erçel uyumunu, bölümden sonra  gelen yorumları, herkesin aynı sahnede sıkılmasını ve sırf reyting uğruna kanalı değiştirmemesini, Twitter'da ani şekilde TT olan tagları, Denizcim Dargıcığımın isyanlarını, Sadocuğumun samimi cevaplarını ve hala HanTol ile AlSeli karıştırışını, her bölümden sonra eve eli boş dönen Satürn'ü, “Bu da gol olmazsa moteli kapatıp giderim.” diyen motelci'yi ve asla gidemeyişini, her gece tekrar maziyi selamlayıp o güzelim yaz gecelerine dönüşümüzü çok özlerim, özleriz.

Evet unutmayız unutursak kalbimiz kurur ama özleriz, acı çekeriz. Bir Sezen Aksu şarkısı olur ağlarız, ve gece olur en büyük selamları bahşederiz Küçük Prens’ e. Ama asla basit ve sıradan olmayız. Hey Biz Uzay Fandomuz! Şimdi siliyoruz aklımıza kötü ihtimaller gelince akan gözyaşlarımızı ve dizimize, uzayımıza sahip çıkıyoruz. Gitmiyoruz, vazgeçmiyoruz.
     
Ve insan dokunamaz bir hayale …
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER