Ali Mertoğlu'nun dönüşümü üzerine: Midas'ın kulakları eşşek kulakları!

Ali Mertoğlu'nun dönüşümü üzerine: Midas'ın kulakları eşşek kulakları!
Sevgili Alselzede, bu yazıyı okumadan önce iyice bir düşün. Zira bu yazıyı okuduktan sonra olmayan sevgilinden ayrılmış gibi hissedeceksin büyük ihtimalle. Dil altı hapını falan aman ha ihmal etme iç. Sonra yok efendim ben bilmiyordum, duymadım falan deme. Çünkü birazdan okuyacakların herkesin "aman ha sesli söylersek, yazıya dökersek gerçek olur" diye üç maymunu oynadığı bir konu üzerine. Bilmiyorum, görmedim, duymadım. Yav he he (!) Neyse, ne diyordum bak ben uyarımı yaptım sonra gelip bana atar yapma. Acı çekeceksin. Zira herkesin gördüğü ama kimsenin dile getiremediği şeyi bağıra bağıra söyleyeceğim: Midas’ın kulaklarıııııı eşşek kulaklarıııııı!!!!

Evrime inanır mısınız? Valla ben inanırım. Ay iki dakka bir dur hemen ne evrimi deme. Hep bir atar, hep bir gider. Sanırsın ki Alselci. Maymundan geldik insan olduk demiyorum. Yani evrim derken bir insanın evrilmesine inanır mısın? Dur hele, dur öyle bir inanacaksın ki…

Şimdi sana ben Ali Mertoğlu kimdir, nedir, nasıl biridir desem ağzının suları aka aka anlatırsın.Ay maviş gözlü, Clark Kent saçlı, ay o güldü mü dünya gülüyor sanki. Anladık arkadaşım anladık. Ama sana desem "evet şimdi bana Orhan Veli’nin en çok beğendiğin iki şiirini söyle" diye kem küm edersin. Sen niye böyle oldun ki ya? Bunlar hep Aliş’in etkileri işte. Sana zaten bildiğin şeyleri bilmem kaç milyonuncu kez anlatmayacağım. Ama sana üzücü bir haberim var kardeşim. Senin bu ezbere bildiğin Ali Mertoğlu M.Ö. Ali Mertoğlu. Aşkına aşık olduğumuz adam.

Ben sana M.S. Ali Mertoğlu’nu anlatacağım. Gel gel, korkma, gel beraber bir bakalım o kara günden sonraki Ali Bey’e. Sevdiği kızla yaşadığı tutkulu öpüşme sonrası mutasyona uğrayan koca yürekli adama.

(M.Ö: Motel kissten Önce- M.S:Motel kissten Sonra)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER