Kiralık Aşk: Bir oyun meselesi

Kiralık Aşk: Bir oyun meselesi
Her bölüm sonu merakla fragmanı, özetini beklediğim dizi Kiralık Aşk. Bu kez içimdeki tüm umutlar kırılarak kalktım tv başından. 30 yaşında kadınım ben böyle aşk görmedim diyerek izlediğim, çevremde kim varsa oturup konuşabildiğim dizi idi..İdi diyorum bu bölüm yıkmış  beni de izleyen herkesi de..

Defne ilk sahnede ne güzel konuşmuştun sen öyle ‘geleceğim’ dedin.  Her şeyden sıyrılıp geleceğim. Sana güvenim tamdı da benim Ömer’e güvenemedim ben. Hala da sana güvenip Ömer’e güvenmiyorum bilmem ki neden. Bölüm geneli aslında güzeldi sadece bizi kendimizi kötü hissettiren Ömer ve Defne diyalogları idi bu bölüm. Aslında diyalog olmaması idi beklide..
Benim için bir umut; Hulusi dede ile Defnenin özel ne konuşacak olması..Umarım oyundan konuşacaksındır Defne..Artık anlat birine sıradan birine değil yalnız. Hulusi Dede gibi birine.. Arkanda duracak, Neriman’a dersini verebilecek onunla başa çıkacak birine. Umarım oyundur konuşmak istediğin aksi halde Ömer ile aralarını yapmak pek hoşuna gitmeyecek şekilde yol alabilir kanımca..

Necmi ile Defne’nin sahnesine değinmeden edemeyeceğim. Ben gözlerim dolarak izledim. Necmi  Sude’yi anlatırken Defne’nin neler hissettiğini sanırım ben anlayabildim. Aile, anne, baba..Bunların eksikliği, onlarsız yaşam mücadelesi vermek ne kadar zordur ben bilirim. Defne’nin daha gencecik yaşta tüm ailenin yükünün sırtında olması.Abisinin işsiz güçsüz aylak olması şuan düzelmiş olsa bile çekeceğini çekmiş Defne. Necmi’ye sarılışı ne kadar hasret doluydu, özlem kokuluydu.

Defne’ye Ömer’in sevgisinden nasıl emin değilsin diyenlere sormak lazım. Bir anne kısmeti çıkınca çocuklarını küçük yaşta bırakıp gitmiş. Bu kız çocuğu karşılıksız sevgi olan Anne tarafından terk edilmiş sevgiye güveni nasıl olur? Birde arkasında ki sır topu ile. O sır ortaya çıkınca nefret edeceğinden korkan ki korkmakta haksız değil bunu anlatmasını beklemek zor . Çok zor. Defne’nin yerinde olmak istemeyen bir dünya kadın bulabilirim galiba..

İz Yasemin arkadaşlığı. O nasıl yapay yapmacık. Hangi ara aşk konuşabilecek samimiyeti buldunuz birbirinizde. İz karakteri çok gereksiz geliyor bana..Hala dizide olmasına anlam veremedim  veremiyeceğim  sanırım. Hee Ömer’in bir hata hakkı var onun için deniliyorsa Meriç hanımı biri dürtsün o hata izleyiciyi alır götürür. Geri dönüşü zordur. İz’in karizma kaliteli bir kadın olduğunu yazanlar gördüm. Sevdiğin adamın başka birini sevdiğini görüyorsun biliyorsun. Geçmişi bahane edip hala biz İz ile Ömer’iz diyebiliyorsun bu mudur kaliteli karakter. Hala daha adamın peşinde olmak mıdır?

Gelelim odada kilitli kalma sahnesine..Duyduğumda demiştim bu Sinan ile Yasemin’e yarar diye öle oldu yine. Bir odada kilitli kalarak pişti oynayan tek çift bizimkilerdir herhalde. Başka örneği yoktur malum ateş ile barut yan yana durmazmış. Bizimkiler pişti oynayacak kıvama ne zaman gelmişler kaçırdım ben sanırım..Pişti ne yahu dedim görünce. Sitemli söylüyorum İz ile kalsaydı o odada Ömer, pişti dışında her şey yazılırdı zannımca..Defnenin son sahnedeki ağzından çıkanları, unutmak istiyorum hatta unuttum.. Yoksa bir sonraki bölüm izlemek için koltuğa oturabileceğimi sanmıyorum..

Sonuç olarak; Defne ile Ömer’in sahnelerini diyaloglarını daha özenli görmek seyircinin hakkı diye düşünüyorum..Bu seyirci Defne-Ömer aşkı için nefeslerini tutup ekran başına koşan, Defne ile Ömer’in ağzından çıkan her kelimeyi sorgulayan insanlardan oluşuyor. İstenilen sadece  Defne ve Ömer aşkına birazcık daha özen.  Ben Defne’nin sözüne güveniyorum, kendi mucizesini bekliyorum.

Sağlıcakla kalın,
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER