Code Black, 7 Ocak'ta Dizimax Drama'da başlıyor

Code Black, 7 Ocak'ta Dizimax Drama'da başlıyor
7 Ocak'tan itibaren ekrana gelecek yeni dizi Code Black, kapasitesinin üstünde hasta tedavi etmek gibi zor bir görev üstlenen acil servis doktorlarını konu ediyor.

Dizinin yapımcısı Michael Seitzman, 2013 yılında bir belgesel seyrediyor. Code Black ismindeki bu yapım Amerika Birleşik Devletleri'nin en yoğun acil biriminin bulunduğu Los Angeles County Hastanesi'ni ve buradaki doktorların yaşadıklarını konu alıyor. Belgeselin adı olan Code Black yani Siyah Kod hastanenin sık sık yaşadığı kapasite üstünde hasta tedavi etme durumuna verilen isim oluyor. İzlediği belgeselden çok etkilenen Seitzman bu konu üzerine bir dizi hazırlamak için harekete geçiyor. Böylece yeni medikal drama Code Black ortaya çıkıyor.

Los Angeles'taki Angels Memorial adlı kurgusal bir hastanede geçen dizide, acil birimin deneyimli doktorları ve yeni hekimler, kritik duruma gelen hastaları hızla tedavi etmek için insanüstü bir çaba sarf ediyor. Üstelik hastane sık sık tedavi edebileceğinden daha fazla hastanın gelmesiyle Siyah Kod durumuna geçiyor. Saniyelerin önem taşıdığı bu birimde en ufak bir tereddüt hastanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Acilin deneyimli yöneticisi Dr. Rorrish ve sağ kolu hemşire Jesse Salander'in gözetimindeki genç doktorlar, buradaki tempoya hızla ayak uydurarak kısa zamanda hastaları sağlığına kavuşturmak için çaba sarf ediyor.

Dizinin başrolündeki oyuncu Marcia Gay Harden'ı son olarak How to Get Away with Murder'da izlemiştik. Harden'a dizide aralarında Luis Guzman ve Bonnie Somerville'in yer aldığı tanınmış oyuncular eşlik ediyor.

Televizyonun son medikal draması Code Black, 7 Ocak'tan itibaren perşembe günleri saat 22.00'de Dizimax Drama ekranlarında olacak.

Kaynak: Digiturk e-dergi


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER