Hollywood Dedikoduları: Nicholas Cage'in satın aldığı dinozor heykeli çalıntı çıktı

Hollywood Dedikoduları: Nicholas Cage'in satın aldığı dinozor heykeli çalıntı çıktı
Bazen insanda şans olmayınca cidden olmuyor. Mesela Nicholas Cage. Adamın kariyerinin uzun zamandır biraz tuhaf ilerlediği bir gerçek. Hatta borçlarını temizlemek için önüne gelen projeyi kabul ettiğinin konuşulduğu bir dönem de olmuştu. Ama diğer yandan kendisi, açık artırmadan aldığı dinozor heykeli çalıntı çıkan da birisi yani... Bahtsız bedevinin başka versiyonu gibi bir şey oluyor bu da.

Ünlü oyuncu 2007'deki bir açık artırmada 276 bin dolar ödeyerek bir dinozor kafatası ve kemiklerini satın almış. Ama ortaya çıkmış ki dinozor fosili keşfedildiği Moğolistan'dan yasal olmayan yollarla çıkarılmış ve ülke, oyuncuya geri iade için dava açmış. Satın aldığı dinozor heykelinin çalıntı olduğunu bilmediğini söyleyen oyuncu da bunun üzerine geri iade edeceğini bildirmiş.

Bu arada Cage'in açık artırmada Leonardo DiCaprio'dan daha fazla para teklif edip kazandığı da dipnot olsun. Bu da "Allah bir yerden alıp bir yere veriyor" vakası olsa gerek. Ama sanıyorum Leonardo bey son filmi The Revenant ile heykelcik lanetini bu sefer kıracak...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER