Kimler Dexter izlemeli, kimler izlememeli?

Kimler Dexter izlemeli, kimler izlememeli?
Bu sorunun cevabını vermeden önce''Dexter nedir, kimdir'' diye açıklamaya başlasam daha doğru olacak galiba. Dexter, Amerika'da 8 sezon boyunca devam etmiş, gerilim türünde bir dizi. 1 Ekim 2006'da Show Time'da gösterilmeye başlayan ve tam 96 bölüm sonra 22 Eylül'de ekran yolculuğunu tamamlayan Dexter, (Michael C. Hall), normal hayat sürmeye çalışan manyak bir seri katildir. Miami Metro polis departmanında "kan sıçrama analisti" olarak çalışmaktadır.

Dexter Morgan'ın ilginç bir hayat öyküsü var. Üç yaşındayken annesi bir cinayete kurban gitmiş. Sonrasında Miami polis depertmanında görevli Harry Morgan tarafından evlat edinilmiş. Dexter, Morgan'ların yanında rahat ve huzurlu bir ortamda büyümüş. Fakat büyürken, öldürme dürtüsünün zamanla yoğunlaştığını farketmiş. Bu durumu anlayan üvey babası Dexter'ı yalnızca kötülerin ölümü hak ettiği konusunda ikna eder. Ve onun muhteşem bir seri katil olmasındaki yolu açar. Dexter, elbette babasından öğrendiği teknik ve taktikler sayesinde yıllarca yakalanmamayı da başarmıştır.

Serinin kabaca konusu bu. Yapım detaylarını merak edenler IMDB'yi tıklasın, hikayeyi merak edenler ise diziyi izlesinler. Ama önce Dexter size göre bir dizi mi onu öğrenelim ister misiniz? Diğer sayfaya buyurunuz o halde...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER