Vikings'in 4. sezonu ne zaman başlayacak?

Vikings'in 4. sezonu ne zaman başlayacak?
History Channel'ın ilgi gören dizisi Vikings'in şubat ayında ekrana döneceği belli oldu. 

İrlanda ve Kanada ortak yapımı olan dizi Michael Hirst tarafından yaratıldı. Yayın hayatına 2013 yılında başlayan Vikings, kısa zamanda izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Viking Ragnar Lothbrok efsanesinden esinlenen dizinin dördüncü sezon onayı aldığı mart ayında belli olmuştu. Hatta bu dönemde diziye Kıvanç Tatlıtuğ'un konuk olabileceği, onun çekimler için Amerika'ya gideceği söylenmişti. Vikings'in üçüncü sezon çekimlerinin İrlanda'da yapılması ve haberler çıktığında çoktan gerçekleşip bitmiş olması bu haberlerin gerçekçiliğini sorgulatmıştı. Daha sonrasında da konuya dair bir gelişme yaşanmamıştı.

Vikings'in dördüncü sezonu savaşın son bulmayacağı vaadiyle yola çıkıyor. Buradan sonra bahsedeceklerimiz yeni bölümler için keyif kaçırıcı detaylar içerebilir. Önceden uyarıyoruz. Ragnar Lothbrok üçüncü sezon finalinde yaşamla ölüm arasında bir noktadaydı. Onun hastalığı dördüncü sezonun başlangıcına büyük ölçüde etki edecek. Sırf hastalanmış olması bile gücünü azaltacak. Bu da yeni bölumlerde önemli bir çıkış noktası olacak. Daha hayatta olmasına rağmen ölümesi durumunda neler olacağı gündeme gelecek. Oğlu Bjorn Ironside, babasının ölümünden sonra kendisinin hüküm süreceğinden emin bir halde olacak. Tanıtımlarda da bir jenerasyonun gitmesiyle, yerini bir diğeri aldığından bahsediliyor. Ancak yönetimi devralma ihtimali olan tek kişi Bjorn değil. Seer, bir gün Kattegat'ta bir kadının hüküm süreceğinden bahsediyor. Bunun Latherga (Katheryn Winnick) ya da Aslaug (Alyssa Sutherland) olabileceği düşünülüyor. Öte yandan Rollo'nun Prenses Gisla ile evlenmesi de büyük bir kaosa davetiye çıkartıyor. Ancak tüm bunların başlangıcı Ragnar'ın hastalığı olacak.

Bunların yanında Vikings'in dördüncü sezonu, önceki yıllardan çok daha uzun olacak. Dizinin ilk üç sezonu boyunca, her sene 10 bölüm izlemiştik. Dördüncü sezon ise 20 bölümden oluşacak. Bu sezon iki parçaya ayrılacak. Dördüncü sezonun ilk kısmı şubat ayında ekrana gelmeye başlayacak. Kalan bölümler de sene sonuna doğru izleyiciyle buluşacak.

Vikings'in merakla beklenen dördüncü sezonu Amerika'da 18 Şubat'tan itibaren ekranlarda olacak. Dizinin San Diego Comic Con'da paylaşılan fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER