Kim Kimdir: Ya İstiklal Ya Ölüm

Kim Kimdir: Ya İstiklal Ya Ölüm
Başrollerini İlker Kızmaz, Birkan Sokullu, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Mehmet Özgür, Rıza Kocaoğlu, Hilmi Cem İntepe, Melis Sezen, Ushan Çakır ile Altan Erkekli’nin paylaştığı, TRT 1’in yeni dizisi “Ya İstiklal Ya Ölüm”ün kahramanları, mücadeleci kişilikleriyle işgale karşı direnip vatanı savunacaklar.
 
Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği, senaryosunu Funda Çetin’in kaleme aldığı, Kirli Kedi & Atlantis Yapım imzalı “Ya İstiklal Ya Ölüm”ün kahramanları, İstanbul’un işgali karşısında mücadeleci tavırlarıyla kurtuluş çaresi arayacaklar. İstanbul’un İtilaf devletlerince işgalinin yaşandığı 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi arasındaki tarihsel süreci anlatacak dizi, Milli Mücadele ruhunu ekrana taşıyacak. Dizinin önemli karakterleri de güçlü özellikleri ve kararlılıkları ile milli mücadelenin başarıya ulaşmasında etkin rol oynayacaklar.

16 Mart 2020 günü ilk bölümüyle TRT 1 ekranına gelecek olan dizide; İtilaf devletlerince işgale uğrayan İstanbul’un işgal günü ve sonrasındaki günlerde yaşadığı süreç ile Türk halkının işgal karşısında tek vücut olması anlatılacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER