The Brink: İğne atsan boşa düşmez bir kara komedi!

The Brink: İğne atsan boşa düşmez bir kara komedi!
Amerikan kafasını seviyorum. Hiciv sanatını da kapitalizmin dişleri arasın yerleşmiş, taş olmaya niyetli plak muamelesi yapıyorlar. HBO'nun dev kadro kurduğu absürt siyasi komedisi The Brink'i, izlerken çok güldüm. Roberto ve Kim Benabib kardeşlerin yarattığı ve senaryosunu da yazdığı bu siyasi komedinin ilk sezonu Pakistan krizine odaklı ilerleyecekmiş. Rivayete göre her sezon başka bir 'kriz'e odaklanacakmış. 20 dakikadan, 10 bölüm olunca canın nereye istiyorsa odaklan ve şakasını yap elbette!

Daha da önemlisi zaten komedi kökenli olan ve hikayedeki performansıyla, "ya ne olacağıdı?" dedirten Jack Black bir kenarda dursun, romantik ve dramatik rollerin orta yaşlı prensi olmuş bir Tim Robbins var ve şahane bir performans sergiliyor. Adeta ağzınız açık izliyorsunuz. Üstelik Robbins, dizinin "Half-Cocked" adındaki ikinci bölümünü de yönetti.

Fotoğraf Vanity Fair'den alıntıdır.

Amerika'da 21 Haziran'da yayına giren ve ilk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizinin oyuncu kadrosunda, Jack Black (Alex Talbot), Tim Robbins (Walter "Wally" Larson), Pablo Schreiber (Zeke "Z-Pak" Tilson), Aasif Mandvi (Rafiq Massoud), Maribeth Monroe (Kendra Peterson), Eric Landin (Glenn "Jammer" Taylor), Geof Pierson (Pierce Gray) ve Amerikan Başkanı Julian Navarro rolünde Esal Morales yer alıyor.

Televizyonda ne çok geçmek bilmez 20 dakikalar izlediğimizi dikkate alırsanız The Brink gayet akıcı, iyi oyunculuk performansları içeren, zeka kokan şakalarla harmanlanmış, sağa sola çekinmeden aşırılı laf sokan, taşı gediğine koyan bir kara komedi olmuş. Üstelik bölümlerin müzikleri de çok güzel. Şimdilik elde var dört bölüm ve her bölümü "acaba  ne olacak?" merakıyla finalize edip, hızlıca izleyiveriyorsunuz. HBO elinden çıkan, 2016'nın yükselen değeri olmaya ve ödüle doymaya aday bir komedi dizisi olmuş.

The Brink, Türkiye'de yayına girecek mi bilmiyorum ama eğer yayınlanırsa kaçırmayın, izleyin derim.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER