Şiirimsin Şarkımsın

Şiirimsin Şarkımsın
Cumartesi gecesi hiçbir programı gözü gönlü çekmeyen ben, tam da parmağım kumandaya yapışacak sandığım anda TRT Müzik kanalına mıhlanıp kaldım. Hep düşünürüm; "Şiirle müziğin iç içe olduğu programlar neden ekranda pek az yer bulur?" diye. Cevabı çok da zor olmayan bir soru bu. Sebep elbette reyting…

Şiirli dizileri ya da programları çok seven bir millet değiliz. Fakat bir yandan da ilginçtir ki sosyal medyada en çok takipçiye sahip olanlar, çoğunlukla edebi paylaşımlarda bulunanlar... Hemen her kullanıcının -istisnalar mutlaka vardır- bir şiir paylaşmışlığı, bu tarz bir hesap takip etmişliği var. Şiirleri duvara, sokağa, dağa, taşa yazmak da yeni bir akım. Hal böyleyken televizyonda; şiirli, edebiyatlı bir işe prim verilmemesini anlamıyorum. Anlamadığım daha bir çok şey var ama şu an konu bu değil.

Konumuz beni TRT Müzik ekranlarına çivileyen program: Şiirimsin Şarkımsın. Bir kere, ismi bile gönül telimi titremeye yetti. Hele sesine ve yorumuna selam durduğum sevgili Bekir Ünlüataer de programda görünce, bu programın kabul olunmuş bir duam olduğuna karar verdim. Çok sevdiğim birkaç şiir, çok sevdiğim birkaç şarkı, son yılların en beğendiğim yorumcusu… "Hakikaten bana özel bir program olmuş." diye geçirdim içimden. Akıl edenin fikrine, gönlüne sağlık.

Şiirimsin Şarkımsın; şarkıları Bekir Ünlüataer ve Mine Geçili’nin icra ettiği, şiirlere, TRT eski spikerlerinden Enver Seyitoğlu’nun ses verdiği, insanı dinlendiren, alıp uzaklara götüren bir program. Gözü ve ruhu  yoran cumartesi ekranından kaçmak ve bir parça huzur isterseniz Şiirmsin Şarkımsın tam sığınalacak liman... TRT Müzik benzer programları bünyesinde barındıran bir kanal olsa da, bu programda farklı bir lezzet hissediyor insan. Şiire, Türk Sanat Müziği’ne vurgunsanız var gücünüzle programı izlemenizi öneririm.

Şiirimsin Şarkımsın, 15 günde bir Cumartesi akşamları TRT Müzik'te. Ben aklıma, gönlüme not aldım. Kamuoyunun, "alternatif program arayan" kesmine de saygıyla duyururum.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER