Familya: Bitmesin bu rüya

Familya: Bitmesin bu rüya
Başlayacağı haberini ve tanıtımlarını gördüğümden beri beni en çok heyecanlandıran dizilerden biri olan Familya, 20 Eylül’de Fox TV’de başladı. Familya’ya duyduğum ilginin en büyük sebebi kadrosuydu elbette. Bir kere Uğur Yücel, sonra Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, dünyanın en güzel çocuğu Berat Efe Parlar, her biri tek başına bir diziyi izlemek için sebep kimseler. Kayıtsız kalamayacağım bir diziydi ilk tanıtımdan itibaren.

Ama hiç aklıma gelmeyen bir şey oldu daha ilk sahneden itibaren, şahane bir sürpriz. Diyaloglar öyle güzeldi ki, dizinin tamamının üzerine çıktı benim için. Hepsi öyle ayarında, öyle tam oturmuş ki, bir tanesini tutup yazsam buraya olmaz mesela, ‘Ay bunu mu beğendin?’ dersiniz. Ayırmamak lazım onları birbirinden. Bir süre sonra da zaten ‘Noolur yayından kalkmasın’ diye içimden dualara başlamıştım zira bu şekilde vurulduğum hangi dizi varsa birlikteliğimiz çok da uzun sürmedi. Şeytanın bacağını Familya ile kıracağıma inanıyorum. Her karakter o kadar üstüne cuk oturan cümleler söylüyor ki, bitmesin istiyor insan. Senarist Uğraş Güneş’in ellerine sağlık.

Gelelim karakterlere. Oyuncuların birçoğu için zaten ilave cümle kurmaya gerek duymuyorum ama beni olumlu anlamda şaşırtan Murat Ceylan’dan özellikle bahsetmek isterim. Survivor’daki en yakın arkadaşı Hilmi Cem İntepe’nin Bodrum Masalı’nda oynamasından sonra bu kadroda da Murat’ı görünce bir ‘Off’ demiştim önce ne yalan söyleyeyim ama çocuğa ayıp etmişim. Diğerlerinin yanında hiç sırıtmadı diyebilirim ki bence ekibe bakınca bu büyük iltifat. İlerleyen bölümlerde elbette daha iyi olacaktır.

Bir paragraf da Berat Efe Parlar için olmalı diye düşünüyorum. Kendisi ile ilgili ne zamandır yazmak istiyordum zaten, güzel vesile oldu. Sanki hakikaten o eve doğmuş, o aile ile büyümüş, Bülent Emrah Parlak’ın oğlu, Uğur Yücel’in torunu olduğunu inkâr edersek taş olurmuşuz gibi. Oynadığı ne varsa izlemeye doyamıyorum Berat Efe’yi, kendisini uzun yıllar izleriz dilerim.

Baldan tatlı kadro, neşeli görünen acıklı bir hikâye ve duymaya doyamadığım, özlediğim ne varsa hepsi içindeymiş gibi sevdiğim diyalogları ile Familya pamuklara sarıp sarmalamak istediğim bir dizi oldu ilk bölüm itibariyle. İzlemeyen varsa tavsiye eder, herkese iyi seyirler dilerim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER