Yeni sezonun var mı gideri?

Yeni sezonun var mı gideri?
Daha eğlenceli bir jenerik ve tema müzikleriyle başlayan Yalan Dünya'nın geçen sezonundaki tempo bence hala düşmemiş. Süresinin 80 dakika olması dizi için artı iken 23:30'da yayınlanması bana göre dizinin izlenirliği açısından ciddi bir handikap. Bana göre bir diğer handikap ise kadroya yeni giren Haki Biçici'yi Hükümet Kadın filmindeki ses tonu ve üslubunu aratmayan bir kapıcı rolünde görüyor olmamızdır. New York'ta dönercilik yapmış. Tutuk, silik mi silik bir adam. Lakin filmi izlemeyenlere bir etkisi olmayacak olan bu benzetmeye rağmen Gülse Birsel'in Görkem'i (Haki Biçici) fenomen hale getirecek hamleleri olabilir.

Onun dışında yine her zaman olduğu gibi Selahattin başka bir belaya bulaşmış. Emir'in ciddi ilişkiler konusundaki sadakatsizliği hala devam ediyor. Yani anlayacağınız Kocabaş familyası kaldığı yerden arz-ı endam etmeye devam edecek. Tuna Orhan'ın yokluğunu Okan Çabalar, Bünyamin ile nasıl dolduracak bilinmez ama ilerleyen bölümlerde Hakan Meriçliler'in de diziden ayrılacağını da hatırlatalım. Dizide devamlı rol oynayacağı tahmin edilen Necip Memilli faktörü ise yeni sezonun başka bir güzelliği oldu. Seda Fettahoğlu'nun performansı ise bana göre hala Ömür Arpacı'ya taş çıkartacak nitelikte. 

Yeni sezonun yeni solukları.Şimdilik ne kadar silik olsa da Kapıcı Görkem patlayabilir. 

Önümüzdeki bölümlerde ne olacağını daha ilk bölümde anladık aslında. Bu bölümde olduğu gibi ''Vasfiye Teyze'ye miras kalan evi kim sahiplenecek?'' tarzı kapışmalar veyahut Selahattin, mektuptan nasıl kurtulacak’’ konseptinde sonucu tesadüfi olaylara bağlayan sıkıştırılmış öyküler Yalan Dünya’nın  dördüncü sezonunda da ilerleyecek gibi. Yine her zaman olduğu gibi aynı olay birkaç bölüm sonra başka karakterler üzerinden başka şekillerle işlenmeye devam edilecek. Yeni sezonun komedi dozuna bakacak olursak da sonuç gayet tatmin edici. Sitkomun vazgeçilmez durum anları bir yana karakterlerimizin mevcut one-liner’ları da var. (tek  cümlelik espri)  Yeni gelen iki kapıcıların elbet eğlenceli olayları gelişecektir lakin ana odakta yüksek ihtimal ya Kocabaş familyasının ya da Fırat’ın Yazgısı seti olacak. Selahattin, yine Tülay’a palavra sıkmaya devam ederken Vasfiye Teyze’nin ‘’gamlı baykuşu’’ pusuda hazır olarak bekleyecek. Ve her ne kadar bariz bir olaylar kısır döngüsü izleyecek olsak da Gülse Birsel sıkmadan, kasmadan kıvrak senaryosuyla güldürebilecek.               

 Kadro bu sezon daha bir rafine yahu...             

Yani uzun lafın kısası Yalan Dünya’nın da bu sezon bir gideri var. Kanal D’de komedi dizileri uzun ömürlü olmaz gerçi ama (Ulan İstanbul’u tenzih edebiliriz.)  Dördüncü sezonu yayınlanan bir komedi ve tabi projenin başında Gülse Birsel ve Jale Atabey olunca kanal aynı istikrarla yayınlanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Şunu da söylemekte fayda var. Gülse Birsel, bu sezonda da muhakkak birkaç karakterini, özellikle sosyal medya mecrasında patlatmalı.
                                  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER