Başka Bi'Dünya: Yediğin içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat!

Başka Bi'Dünya: Yediğin içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat!
Hafta içi çalışmaktan yorulmuş bünyeleri şımartmanın en güzel yolu hafta sonu dinlenmektir. Bir kısmımız, ben de dâhil, dışarı çıkmaya üşeniriz o yorgunluğun üstüne. Bir yandan da iç sesimiz susmaz; “Şunu yapsaydık, orayı gezseydik…” Bir yeri gezmek için neler yapmalısınız? Bavul veya sırt çantası hazırlamak? Pasaport çıkartmak? Bilet almak? En basitinden, yürümek? Hayır, bunların hiç biri değil. Bir ekran da yeter bir yeri gezmeniz için.

Kahvaltının ardından gün boyunca miskinlik yapacağınız kanepeye ya da koltuğa yayılmak dışında tek yapmanız gereken televizyonu açmak. Fonda eğlenceli müzikler çalarken geçilen yollar, yüksekçe bir yerden çekilmiş şehir manzaralarının arasında Zeynep Beşerler şehri tanıtan, gittiği yerler hakkında “Bastığımız yerlere toprak demeyelim 101” tadında bilgiler veriyor. Zaten fazlası o bölgenin yerlisi olmanız demek, gerek yok.

Benzerlerinin aksine türlü komikler ve şakalarla süslenmemiş program. Sunucu oradan oraya atlamıyor, koşuşturmuyor.

Hiç mi eksisi yok bu işin, diyecek olursanız; var! Seslendirme, yazılı metin okuduğunu o kadar belli edecek şekilde ki bir ara online ders sitelerinden birinde Yakınçağ ve Dünya Tarihi ders notları videosu izliyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz

Oturduğunuz yerden, hiçbir harcama yapmadan her hafta başka ülkeleri gezmek ve kültürlerini öğrenmek isterseniz Başka Bi’Dünya Cumartesi saat 19.00’da 360 TV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER