O Bana Çok Benzer: Şöhretle imtihana ilk bakış

O Bana Çok Benzer: Şöhretle imtihana ilk bakış
Meşhur birine rastlayınca görmemiş gibi yapan, hiç bakmadan yanından geçip giden, ‘Adı neydi çıkaramadım?’ diye dudak büken bir kimse değilim. Onun yerine yanımdakini dürtüp, ‘Bak bak bakk’ derim, yanımda kimse yoksa WhatsApp gruplarına saldırırım, şöhret seviyesine göre telefona yapışıp ‘Alo nabyonuz? Nooldu biliyor musun, yanımdan Ranini geçti. Ayyy nasıl zayıfmış, şişman görünüyordu hâlbuki programda.’ diye hunharca dedikodu yaparım.

Show TV’de ilk bölümü Cumartesi gecesi yayınlanan CBS formatı "I Get That a Lot" uyarlaması olan şaka programı "O Bana Çok Benzer"de şakalananlar benim gibi aklını yitirmiş insanlar değillerdi çok şükür. Serdar Ortaç’tan Vatan Şaşmaz’a, Tuğba Ekinci’den Deniz Akkaya’ya ünlü isimlerin kasiyer, gelinlik satıcısı, garson gibi mesleklere konulup ünsüz insanların bu duruma verdikleri tepkilerin bize izletildiği programda, herkes alışverişinin, kasadan bir an evvel geçmenin peşindeydi meşhur tarafından çok zorlanmadıkça. En fazla ‘Merhaba Vatan Bey’, ‘Hoşgeldiniz Deniz Hanım’ gibi makul tepkiler verdiler ilk başta, ta ki ünlü tarafından farklı şeyler yapmaya zorlanana kadar. O durumda bile sukünetini korudu çoğu ve her gün Serdar Ortaç’tan parfüm alır, Tuğba Ekinci’ye sipariş verir gibi davrandı. Programı çok tatlı yapan da bu oldu zaten bence.


Aydın'ı nasıl özlemişim

Bu haftanın ünlüleri arasındaki favorim gelinlik satıcısı rolündeki Kuşum Aydın’dı. Aydın’ı zaten Ahu Tuğba ve Meriç Erkan’la yaptığı programlar vesilesiyle aşırı severim, gelinlik satmak da ona ayrıca yakışmış. En çok tepkiyi de o aldı zaten ama bunun sebebi gelinlik bakmaya gelmiş kadınların çoğunda hali hazırda olan sevinç de olabilir tabii.

Programın hiç şüphesiz en etkileyici anı, Mayıs ayında kaybettiğimiz Oya Aydoğan’ın görüntüleriydi. Oğlu Gurur Aydoğan’ın izniyle yayınlanan görüntüleri izlerken tüylerim diken diken oldu. Oya Hanım’ın doğallığını, sempatisini, gelenlerle kurduğu iletişimi, kendiyle barışık halini izlerken gözlerim doldu. Mekânı cennet olsun. İyi ki bu görüntüleri izleme imkânı bulduk ve Oya Aydoğan'ı bir kez daha andık.

İlk bölüm itibariyle son derece neşeli, zerre sıkılmadan izlenen bir program oldu. Tabii ünlülerin performanslarına göre bir takım şakalar daha komik, birazı daha az eğlenceliydi ama yine de geneli itibariyle yine olsa yine izlerim. Bakalım önümüzdeki haftalarda nasıl devam edecek? İzleyelim, görelim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER