Deutschland 83, 2. sezon onayı aldı

Deutschland 83, 2. sezon onayı aldı
Dünya genelinde ilgi gören Alman dizisi Deutschland 83'ün ikinci sezon onayı aldığı duyuruldu.

Bu dizi Doğu Almanya'nın meşhur teşkilatı Stasi'nin Batı Almanya'ya bir köstebek yerleştirme fırsatı bulmasıyla başlıyor. Bu görev için genç bir sınır görevlisi olan Martin Rauch seçiliyor. Martin, yüksek rütbeli bir general olan Moritz Stamm'ın yerini alıyor. Komünist düzene alışkın olan Martin hem yeni işine hem de bambaşka bir düzeye sahip olan Batı Almanya'ya ayak uydurmak zorunda kalıyor. Ancak marketlerin yiyeceklerle dolup taştığı, dünya müziklerinin radyolarda çaldığı, herkesin daha özgür olduğu bu ortama ayak uydurmak sandığı kadar kolay olmuyor. 

Deutschland 83, Amerikan kanalları tarafından yayımlanan ilk Almanca yapım olmasıyla dikkat çekmişti. Şimdi dizinin ikinci sezonla devam edeceği açıklandı. Yapımcı Wolf Bauer'ın açıklamasına göre yeni sezon Deutschland 86 ismiyle anılacak.

Dizinin elde ettiği ikinci sezon onayı Almanya'da yayımlandığı RTL kanalına getirdiği reytingden çok uluslararası başarısından kaynaklanıyor. Birçok eleştirmen tarafından "en iyi Alman dizisi" olarak görülen, Deutschland 83 reyting konusunda RTL için normal sayılabilecek değerler elde etti. Ancak işin prestijli yanı Deutschland 86'ya onay verilmesine neden oldu.

Jorg Winger'in açıklamasına göre ilk sezonda yer alan oyuncuların yarısı yeni bölümlerde de yer alacak. Yeni bölümlerin ekrana geleceği tarihse henüz belli değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER