Starz ve T-Mobile ortaklığında mobil video hizmeti başlıyor

Starz ve T-Mobile ortaklığında mobil video hizmeti başlıyor
Starz kanalı T-Mobile ile bir ortak çalışmaya imza attıklarını açıkladı. Bu anlaşma sayesinde Starz üyeliği bulunanlar Starz Play uygulaması yardımıyla kanalda ekrana gelen dizileri istedikleri yerde izleyebilecek.

Televizyon her yerde mantığıyla yola çıkan bu anlaşma sayesinde kanalın Ash vs Evil Dead, Outlander, Power gibi çok ilgi gören birçok dizisi mobil cihazlardan da seyredilebilir olacak. Bu ortaklık aynı zamanda Encore Play, Movieplex Play TV'yi de kapsıyor. 

Starz adına açıklama yapan Jeffrey Hirsch, "T-Mobile ile bu ortaklığı duyurduğumuz için heyecanlıyız. İlerleyen zamanlarda kullanıcılarımıza daha iyi öneriler sunmayı umuyoruz. Binge On adını verdiğimiz bu program onlara mobil cihazlarından kablosuz internet yardımıyla istedikleri programı izlemelerine yardımcı olacak. Böylece aylık data paketlerinden yememiş olacaklar." sözlerine yer verildi.

Bir saatlik HD video ortalama 3 GB kullanıyor. Standart kalitedeki bir saatlik video da en az 1 GB veri tüketiyor. Mobil cihazlarından dizi izlemek isteyen farklı operatör kullanıcıları daha geniş kapsamlı paketlere geçiş yapmak zorunda kalıyor. Gençlerin giderek mobil cihazlardan izlemeye yönelmesi bu tarz anlaşmaların çoğalmasına neden oluyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER