Karadayı, Latin Amerika yolunda!

Karadayı, Latin Amerika yolunda!
Latin Amerika'da yayın yapan iki farklı kanalın Karadayı'yı satın aldığı ortaya çıktı.

Eccho Rights'ın haklarını sattığı dizi Arjantin'de Telefe, Şili'deyse Mega kanallarında izleyiciyle buluşacak. Dizinin Şili kanalı Mega'daki yayını bu ay başlayacak. Arjantin kanalı Telefe ise bölümleri 1 Aralık'tan itibaren izleyiciyle buluşturacak.

Ağustos ayında yine Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde yer aldığı Ezel dizisi Latin Amerika ülkelerinde ekrana gelmişti. Ezel'in sevilmesiyle Karadayı'ya olan ilginin de artmasına neden oldu. Eccho Rights yakın zamanda son bulan bu diziyi 50'den fazla ülkeye sattı.

Eccho Rights adına açıklama yapan Barbora Susterova, "Geçtiğimiz yılda Latin Amerika'da Türk dizilerine olan talepte büyük bir artış yaşandı. Güçlü karakterler ve ilgi çekici hikayelerin karışımı bölgedeki izleyicilere hitap etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra Türk dizilerinin pembe dizi formatına benzerliği de ilgi çekiyor. Bu yapımların reytinglerde elde ettiği başarıyla, Türk dizilerine olan ilginin daha da artmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Karadayı dizisi Mahir'in babası Nazif'in işlemediği bir cinayetle suçlanmasıyla başlıyordu. Babası bu yüzden idam cezasıyla karşı karşıya kalınca, Mahir babasının suçsuz olduğunu kanıtlamak için çaba harcıyordu. Ancak bu süreçte imkansız gibi görünen bir aşkın pençesine düşer. Çünkü babasının kaderini elinde tutan hakim Feride'ye aşık oluyordu.

Üç sezon süren bu başarılı yapım bu yıl son bulmuştu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER