Charlie Sheen, Today Show'da HIV pozitif olduğunu mu açıklayacak?

Charlie Sheen, Today Show'da HIV pozitif olduğunu mu açıklayacak?
Değişik yaşam tarzı ve farklı açıklamalarıyla her zaman ilgi çekmeyi başaran Charlie Sheen'in katıldığı bir programda HIV pozitif olduğunu açıklayacağı söyleniyor.

Anger Management ve Two and a Half Men gibi dizilerle tanınan Sheen, Today Show'a konuk oldu. Yarın ekrana gelecek bölümde yaşamı hakkında ilgi çekici konulara değinen oyuncunun aynı zamanda HIV pozitif olduğunu da duyurduğu söyleniyor. Peki HIV pozitif tam olarak ne anlama geliyor? Pozitif Yaşam Derneği'nin açıklamasına göre HIV Türkçe’de İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü olarak adlandırılıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi bu virüs bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve tedavi alınmadığı durumda tamamen etkisiz hale gelmesine neden oluyor. Bağışıklık sistemi çöken vücut, normalde kolaylıkla direnç gösterebileceği hastalık etmenlerine açık ve savunmasız hale geliyor. HIV pozitif deyince akla hemen AIDS geliyor. Ancak her HIV taşıyıcısıaynı zamanda AIDS gelişimi de görülmüş kişi demek değil. Ancak HIV pozitif sonucunu almak sağlıklı bir yaşam sürebilmek için düzenli olarak kontrol yaptırmak ve tedavi görmek anlamına geliyor. 

Bu haberin ortaya çıkması ardından Today Show'un ekrana geldiği NBC'den haberin doğrulanması istendi. Ancak kanal henüz yayımlanmayan bölüm hakkında açıklama yapmamayı tercih etti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER