Yeni İngiliz dizisi London Spy şikayet yağmuruna tutuldu

Yeni İngiliz dizisi London Spy şikayet yağmuruna tutuldu
BBC 2 kanalında ekrana gelmeye başlayan London Spy dizisi, Birleşik Krallık'ın RTÜK'ü olarak görülebilecek Ofcom'a yoğun şikayetlerin gelmesine neden oldu. Peki ama neden?

Son zamanlarda James Bond filmlerinde Q karakteriyle izlediğimiz Ben Whishaw bu yeni dizinin başrolünde yer alıyor. Farklı iki dünyadan gelen iki genç adam birbirine aşık oluyor. Ancak içlerinden birinin gizli istihbarat teşkilatı için çalıştığı ortaya çıkıyor. Birbirleri için biçilmiş kaftan olan çift gayet mutlu bir ilişki yaşarken, Alex ortadan kayboluyor. Kaybolan erkek arkadaşının peşine düşen Danny, onun istihbarat servisi için çalıştığını keşfediyor. Üstelik gerçek adı Alex değil.

Dizinin ilk bölümü geçtiğimiz günlerle Birleşik Krallık saatiyle akşam 9'da ekrana geldi. Bu bölüm 2.5 milyondan fazla izleyiciye ulaştı. Ancak aynı zamanda senaryoda yer alan seks sahnelerinden dolayı da yoğun bir şekilde şikayet edildi. Bu sahnelerin fazlaca açık olduğu hatta seks oyuncaklarının bile kullanıldığı söylendi. Ancak Ofcom dizi hakkında soruşturma başlatmadı. Yapılan açıklamada dizinin çocukların televizyon başında olacağı bir saatte ekrana gelmediği, öncesinde gerekli uyarıların yapıldığı söylendi. Bu sebeple bir soruşturmaya gerek olmadığına kanaat getirildi. 

Birleşik Krallık'ta belli saatlerden sonra cinsel içerikli sahnelerin yayımlanmasında bir sakınca bulunmuyor. Bunun yanı sıra aynı cinsiyet mensubu insanların yakınlaşması da yasak değil. 

Beş bölümden oluşan London Spy, pazartesi günleri BBC 2'de ekrana gelmeye devam edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER