Snowpiercer dizi oluyor

Snowpiercer dizi oluyor
Başrolünde Chris Evans'ın yer aldığı ve Bong Joon Ho'nun yönettiği Snowpiercer da dizi olan sinema yapımları kervanına katılıyor.

Snowpiercer filmi bir Fransız çizgi romanı olan Le Transperceneige'den uyarlanmıştı. Jacques Lob ve Jean-Marc Rochette'nin eseri sistemi eleştirme biçimiyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Filmin Bong Joon Ho tarafından uyarlanması ve kadrosunda yer alan önemli isimler de filmin ilgi görmesinde önemli bir etmen olmuştu. 

Başrolünde Chris Evans, John Hurt, Ed Harris ve Tilda Swinton gibi isimlerin yer aldığı film küresel ısınma nedeniyle yaşanmaz hale gelen bir dünyada geçiyor. İnsanlıktan geriye kalan bir grup insan, Dünya'nın etrafında devamlı hareket halinde olan bir trende yaşamlarını sürdürmeye çabalıyor. Bu trenin en dikkat çekici yanıysa insanların kaldığı bölümlerin sınıf düzenine göre dizayn edilmiş olması... Curtis ismindeki bir genç korkunç şeylere şahit olduğu bu trendeki düzeni değiştirmeye karar veriyor. Üst kademelerden birinden aldığı bilgiler doğrultusunda en alt sınıfta yaşayanları da arkasına alıp trenin en kıdemli noktasına, en uçtaki kompartmana ilerlemeye çalışıyor.

Hollywood Reporter'in haberine göre dizi projesinin senaryosunu Josh Friedman kaleme alacak. Bong Joon Ho ve Park Chan-wook da yapımcı olarak görev yapacak. Şimdilik dizide kimlerin rol alacağı ya da çekimlere ne zaman başlanacağı bilinmiyor.

Snowpiercer filminin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER