Alacakaranlık'ın yazarı Stephenie Meyer, Hulu için dizi geliştiriyor

Alacakaranlık'ın yazarı Stephenie Meyer, Hulu için dizi geliştiriyor
Özellikle kaleme aldığı Alacakaranlık kitap serisiyle tanınan Stephenie Meyer, şimdi de yapımcılığa soyunuyor.

Yazar, Daniel O’Malley'nin kaleme aldığı The Rook kitabını Hulu için dizileştirecek. Bu çalışma Lionsgate ile Meyer arasındaki ilişkiyi de derinleştiriyor. Bilindiği gibi Kristen Stewart ve Robert Pattinson'ın başrollerinde yer aldığı Alacakaranlık filmlerinin yapımcılığını Lionsgate firması üstlenmişti. Beş filmlik bu seri firmaya 3.3 milyar dolar kazandırmıştı.

O’Malley'nin kitabı The Rook, güçlü bir kadın karakter olan Myfanwy Thomas etrafında dönüyor. Olağan dışı güçleri olan Myfanwy, İngiltere'de gizemli bir resmi kuruluş için çalışıyor. Bu kurum Birleşik Krallık'ı doğa üstü tehlikelerden korumakla yükümlü olmasıyla biliniyor. Bu genç kadının hikayesi gelecek yıl piyasaya çıkacak olan Stiletto kitabıyla devam edecek.

The Rook, Hulu'da ekrana gelecek. Ancak online platformun yanı sıra Birleşik Krallık'ta yayın yapan önemli bir mecranın daha bu projeye talip olduğu söyleniyor. Bölümleri bir saat uzunluğunda olacak dizide kimlerin rol alacağı ve çekimlere ne zaman başlanacağı şimdilik bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER