Netflix, Bollywood ve anime pazarını hedef alıyor

Netflix, Bollywood ve anime pazarını hedef alıyor
Ünlü online platform Netflix, dünya genelinde hizmet verdiği alanlarla birlikte içerik çeşitliliğini de arttırmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda Japonya'da hizmet vermeye başlayan Netflix'in yeni hedeflerinden birisi de Hindistan. Doğal olarak mecra anime ve Bollywood yapımları da üretmek istiyor. Bu ilgi çekici açıklamayı Netflix CEO'su Reed Hastings yaptı.

Netflix'in 2016 yılı sonuna kadar dünya genelinde hizmet verme amacı olduğunu zaten biliyoruz. Yakın zamanda Japonya'ya açılan firmanın Asya'daki bir sonraki hedefi Kamboçya. Onun ardından da önemli bir pazar olan Hindistan geliyor. Ürettiği orijinal yapımlarla Amerika'da beğeni toplayan Netflix, aynı başarıyı diğer pazarlarda da elde etmek istiyor. Bunun için Japonya'da anime, Hindistan'da da Bollywood tarzı yapımlar üretmeyi planlıyor. Amerika dışındaki alanları hedef alan yapımlar için de Narcos dizisi örnek gösteriliyor.

Hastings'in açıklamasına göre Netflix önümüzdeki yıl orijinal içerik üretmek için 5 milyar dolar harcamayı planlıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER