Star Trek dizi olarak geri dönüyor

Star Trek dizi olarak geri dönüyor
Türkiye'de Uzay Yolu ismiyle tanıdığımız Star Trek, 50. yılının şerefine dizi olarak ekranlarımıza geri dönecek.

The Hollywood Reporter'ın yaptığı habere göre bu yeni projenin yapımcılığını Alex Kurtzman üstlenecek. Kurtzman daha önce Fringe, Alias, Zeyna gibi sevilen dizilerin yapımcısı olmasıyla tanınıyor. Bunun yanı sıra Star Trek serisiyle de bağlantısı bulunuyor. Yazar yönüyle de tanınan Kurtzman'ın ilk iki Star Trek filminin senaryosunda da imzası bulunuyor.

CBS, yeni Star Trek dizisine direkt olarak sezon onayı verdi. Ancak bu yeni proje CBS kanalında değil, CBS All Access platformunda izleyicilerle buluşacak. CBS'nin All Access servisi kanalda ekrana gelen ya da gelmiş sayısız dizinin 7,500 bölümünü içeriyor. Bunun yanı sıra Star Trek dizisinin eski bölümlerine de yine bu platformdan erişilebiliyor.

Yeni Star Trek dizisinin izleyicilerle yeni karakterleri, medeniyetleri ve hikayeleri tanıştıracağı açıklandı. Klasik seride alıştığımız dramatik modern temanın da korunacağı söyleniyor. Asıl Star Trek serisinde William Shatner ve Leonard Nimoy gibi efsane isimler rol alıyordu. Dizi üç sezon sürdü ve toplamda 79 bölümü bulunuyor. 1966- 1967 yılları arasında NBC'de ekrana gelen dizi daha sonra animasyon ve film olarak devam etti. Bunları The Next Generation (1987-1994), Deep Space Nine (1993-99), Voyager (1995-2001) ve Enterprise(2001-05) gibi diziler takip etmişti.

Şimdilik dizide kimlerin rol alacağı ya da çekimlere ne zaman başlanacağı bilinmiyor. Bu yeni projenin asıl Star Trek'le, devam dizileriyle ya da şu sıralarda devam eden film serisiyle bir bağlantısı olacak mı, göreceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER