Youtube'dan yeni bir girişim: Youtube Red

Youtube'dan yeni bir girişim: Youtube Red
Dünya'nın en çok bilinen video platformu olan Youtube, Youtube Red isminde yeni bir servisini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Youtube Red, reklamdan arınmış ve ücretli bir servis olacak.

Ayda 10 dolar karşılığında satın alınabilecek olan hizmet kapsamında, videolar reklamsız bir şekilde izlenebilecek. İnternetsiz video izleme özelliği gelecek ve kullanıcılar beğendikleri videoları bilgisayarlarına indirebilecek. Youtube açıkken farklı programlar da kullanılabilecek. Böylece Youtube Red fonda çalışmaya devam edecek. 

Bunun yanı sıra bu yeni hizmet kapsamında yeni orijinal yapımlar da yer alıyor. Bu projelerden en fazla dikkat çekeni Youtube'un en ünlü isimlerinden PewDiePie ile gerçekleştirilecek olan Scare PewDiePie programı oldu. Skybound Entertainment ve Maker Studios yapımcılığındakibu programda özellikle korktuğunda verdiği tepkilerle meşhur olan PewDiePie korkutucu durumlarla yüzleşecek. Diğer programların ismiyse Lazer Team, Sing It!, A Trip to Unicorn Island, 360 Project from MatPat of Game Theory, Single by 30, Fight of the Living Dead ve I Am Tobuscus olarak açıklandı. Listede henüz ismi belli olmayan iki yapım daha yer alıyor.

Spotify gibi aylık ücret sistemine dayanan hizmetlerin başarı sağlamasıyla diğer internet hizmetlerinin de bu yöne kaymaya başlaması bir süredir bekleniyordu. Youtube Red de kullanıcılarına 1 aylık ücretsiz deneme süresi verecek. Şimdilik Amerika'da başlayacak olan bu hizmet daha sonra dünya geneline yayılacak. Youtube Red'in tanıtım videosunu aşağıda bukabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER