John F. Kennedy’nin 2. Dünya Savaşı macerası Mayday 109 ismiyle uyarlanıyor

John F. Kennedy’nin 2. Dünya Savaşı macerası Mayday 109 ismiyle uyarlanıyor
Amerikan başkanlarından John F. Kennedy'nin heyecan dolu İkinci Dünya Savaşı macerası senaryolaştırılacak. Yapımcılığını Beau Flynn ve Basil Iwanyk'ın üstlendiği projenin adı Mayday 109 olarak açıklandı.

Senaryosunu Samuel Franco ve Evan Kilgore'nin kalema alacağı Mayday 109, 1943 yılında geçecek. İkinci Dünya Savaşı'nın yaşandığı bu dönemde Kennedy bir devriye torpido botunda komutanlık yapıyordu. Botları Güney Pasifik'te Japonlar tarafından batırıldığında tayfadan iki kişi hayatını kaybetti. Japonların öldüğünü sandığı ekibin geri kalanıysa 11 kişiden oluşuyordu. Kennedy yüzerek bu 11 kişiyi önce ıssız bir adaya çıkarttı. Ardından yardım ve yiyecek bulmak üzere yüzerek yakınlardaki iki adayı aradı. Sonunda ekip sağ salim Olasana Adası'na ulaştı. Burada yardımsever yerlilerin yardımıyla hayatta kaldılar. Ardından da kurtarma ekibi tarafından bulundular. Kendini ve ekibini hayatta tutmayı başaran Kennedy daha sonra Amerika'nın ünlü başkanlarından birisi oldu.

Bu ilgi çekici hikaye ilk olarak 1963 yılında P.T. 109 ismiyle sinemaya uyarlandı. Bu filmde Cliff Robertson, o sırada başkan olan John F. Kennedy'ye hayat verdi. P.T. 109, o dönemde görevi devam eden bir başkan hakkında yapılan ilk filmdi.

Şimdi yeniden uyarlanacak olan bu hikayede kimlerin rol alacağı ya da çekimlere ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor. Detaylar açıklandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER